Sport

Narew traci zwycięstwo w ostatniej akcji meczu

Nie udało się Narwi Choroszcz zdobyć kompletu punktów w meczu 24 kolejki Ligi Okręgowej z Pograniczem Kuźnica. Narew wyszła na prowadzenie w 15 minucie po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Damianie Garbowskim – jedenastkę wykorzystał Krzysztof Gryg. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron rywale szybko doprowadzili do remisu, w 50 minucie wykorzystując rzut wolny. Mimo optycznej przewagi gości zawodnikom trenera Wiesława Romaniuka udało się po raz drugi wyjść na prowadzenie po golu Damiana Garbowskiego. Niestety w doliczonym czasie gry po serii rzutów rożnych goście doprowadzili do remisu i sędzia już nie wznowił meczu. Szkoda straconych dwóch punktów bo była szansa na zrównanie się w tabeli z KS UM Krynki. Podlaski ZPN postanowił także, że do niższej ligi spadają 3 najsłabsze zespoły, a 11-sta drużyna zagra baraż o utrzymanie. Narew Choroszcz jest w tej chwili na 6 miejscu w tabeli z bezpieczną przewagą nad miejscem barażowym – „Okręgówkowy” byt jest więc już zapewniony, a do końca sezonu pozostały dwa mecze.

24 kolejka: Narew Choroszcz – Pogranicze Kuźnica  2-2 (1-0) Bramki: Krzysztof Gryg, Damian Garbowski

W 25 kolejce Narew zagra na wyjeździe z wcześniej wspomnianymi Krynkami.  W pierwszym spotkani rozegranym jesienią w Choroszczy 4-1 wygrali rywale. Narew ma 3 punkty straty więc aby już w tej kolejce wyprzedzić zespół z Krynek potrzebne jest zwycięstwo trzema bramkami (2-5) lub czterema golami – bowiem w przypadku równej liczby punktów liczą się bezpośrednie mecze. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca o godz. 11 w Krynkach.

Tabela:

tabela okręgówka 24 kolejka

Tabela: 90minut.pl

Drużyny młodzieżowe klubu Narew Choroszcz

Żacy już zakończyli zmagania w miniony poniedziałek, trampkarze natomiast czwartkowym zaległym meczem z Piastem Białystok. Młodzi zawodnicy na stadionie w Choroszczy ulegli w nim 1-2 i to już jest koniec rozgrywek młodzieżowych w tym sezonie.

Całość wyników klubu Narew Choroszcz można zobaczyć tutaj.