Beata Polak na Festiwalu Piosenki Literackiej

W sobotę 8 października 2016 roku Beata Polak, młoda wokalistka mieszkająca w Złotorii, wystąpiła podczas VIII Festiwalu Piosenki Literackiej W żółtych płomieniach liści im. Łucji Prus w Białymstoku. 

Festiwal organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury rozpoczął się w piątek, ale to w sobotę miała miejsce najważniejsza jego część: przesłuchania młodych, utalentowanych wokalistów z całej Polski. Wśród nich mogliśmy usłyszeć mieszkankę gminy Choroszcz, pochodzącą ze Złotorii, Beatę Polak. Nasza młoda wokalistka wspaniale wykonała piosenki Nic dwa razy się nie zdarza (sł. Wisława Szymborska, muz. Andrej Mundkowski) oraz Tylko w moich snach z musicalu Metro (sł. Agata i Maryna Milklaszewskie, muz. J. Stokłowsa). Swoim śpiewem przykuła uwagę publiczności, która słuchała jej występu w emocjonalnym zaangażowaniu, a występ Beaty uwieńczyła gromkimi brawami.

dsc_0416

 

Udział w Festiwalu jest wielkim sukcesem Beaty Polak. Młoda wokalistka, na co dzień śpiewająca w zespole Rytmy Czasu, który prowadzi Jerzy Tomzik stanęła na scenie białostockich Spodków i bez cienia tremy zachwyciła publiczność swoim występem. Beata wspaniale interpretowała śpiewany tekst, przez co wzmocniła przekaz wykonywanych utworów, które dostarczyły widowni emocji oraz zapisały się w pamięci odbiorców i jury. Jerzy Tomzik, który od lat edukuje muzycznie młodzież, nie bez powodu był bardzo dumny ze swojej wychowanki. Sama Beata podkreśliła ciepłą i życzliwą atmosferę Festiwalu, która udzielała się każdemu.

W jury festiwalu zasiedli Włodzinierz Nahorny – wybitny polski muzyk jazzowy, Cezary Mielko -, muzyk i dyrektor WOAK w Białymstoku, Jan Wołek – pieśniarz, poeta, pisarz, malarz i karykaturzysta, Anna Stankiewicz – wokalistka i logopeda oraz Andrzej Dyrdał – kierownik muzyczny i artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Kurpie Zielone. Występ przed tak zacnym gronem jurorów to wielkie wyróżnienie. Festiwal daje szanse zaprezentowania swoich talentów i umiejętności, a uznani muzycy chętnie służą pomocą rozpoczynającym swoją przygodę z muzyką wykonawcom. Festiwal to również wspaniała okazja, by posłuchać niebanalnych, literackich piosenek, które, jak podkreślił prowadzący przegląd Piotr Bogusław Jędrzejczak, nie usłyszymy na co dzień w radiu. Emocje, jakie wywoływały każdy z odbiorców przeżywał indywidualnie.

Pomimo młodego wieku Beata Polak zaprezentowała się jako dojrzała wokalistka. Jej talent w ubiegłym roku podziwiał Johnny Rodgers, muzyk jazzowy i lider zespołu Johnny Rodgers Band z Nowego Jorku. Wówczas zespół Rytmy Czasu brał udział w Grodno Jazz Festival. Młodzi zdolni uczestniczyli w warsztatach Klasy Mistrzów, prowadzonych przez muzyka. Plenerowe wykonanie piosenki Check to check, z solo Beaty Polak zachwyciło jazzmena z Nowego Jorku, który nie krył swojego podziwu. Ta sama piosenka znalazła się na wydanej w maju płycie zespołu Rytmy Czasu U progów jazzu.

Serdecznie gratulujemy sukcesu Beacie. Jej kariera zapowiada się bardzo ciekawie, czego jej życzymy. Dziękujemy też panu Jerzemu Tomzikowi za serce i poświęcenie, jakie wkłada w wychowanie muzyczne naszej młodzieży oraz prowadzenie zespołu Rytmy Czasu – kuźni talentów muzycznych. Życzymy dalszych sukcesów!

dsc_0435

teks i foto KG/M-GCKiS