Święty Mikołaj odwiedzi Białystok

W niedzielę 4 grudnia o 16:30 na Rynku Kościuszki w Białymstoku już po raz czwarty na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii do Białegostoku zawita najprawdziwszy Joulupukki – Św. Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii. Wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom” a tegorocznym hasłem towarzyszącym podczas realizacji przedsięwzięcia jest „Podarujmy uśmiech”.

Jak mówi Konsul Honorowy Republiki Finlandii a zarazem Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Pan Andrzej Parafiniuk: „Chcielibyśmy sprawić odrobinę radości w życiu dzieci, które na co dzień mają jej trochę mniej, dlatego w tym roku mamy nadzieję dotrzeć z Mikołajem do wychowanków domów dziecka z Białegostoku i okolic, dzieci z chorobami nowotworowymi przebywającymi w tym dniu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Wspólnie z Fundacją Rodziny Czarneckich organizujemy również spotkanie dla podopiecznych tej Fundacji”.

Jest to kontynuacja dotychczasowych działań wizerunkowych prowadzonych rokrocznie pod hasłem „Przedsiębiorcy dzieciom”. Dzięki zaangażowaniu podlaskich przedsiębiorców ponad 700 dzieci będzie miało niepowtarzalną okazję osobistego spotkania z Mikołajem oraz otrzymania od niego prezentu.

W akcję jak co roku włączają się studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku, którzy wystawią specjalny, bożonarodzeniowy spektakl skierowany do dla wychowanków domów dziecka, na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej- Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku,

Zwieńczeniem wizyty Św. Mikołaja w Białymstoku będzie zapalenie światełek na miejskiej choince na Rynku Kościuszki z udziałem Prezydenta Miasta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego.

Na tę niecodzienną uroczystość są zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta – dzieci i dorośli w każdym wieku. Wydarzeniu będą towarzyszyły kolorowe dekoracje, występy i pokazy oraz cała masa słodyczy od Świętego Mikołaja.

MP