Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne w Choroszczy!

Projekt złożony w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne przez Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury. Pozyskane środki przeznaczone będą na projekt Instalacja Kultury, którego koordynatorem jest pani Karolina Gołębiewska.

c259347f8903b4329d83ca8beb67e032 (1)

Środki pozyskane dzięki programowi Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017, jakie otrzyma M-GCKiS, przeznaczone będą na diagnozę społeczności lokalnej pod kątem potrzeb kulturalnych. Działania diagnostyczne w przestrzeni gminy Choroszcz przeprowadzi wykwalifikowany socjolog. Następnie mieszkańcy będą zachęcani do składania projektów działań. Realizacja najlepszych z nich, wyłonionych w konkursie, nastąpi w II etapie programu.

Przyznanie grantu bardzo cieszy Dyrekcję i Pracowników M-GCKiS. Pozwoli na skuteczniejsze działania, odpowiadające realnym potrzebom mieszkańców.

O udział w programie starało się ponad sto ośrodków kultury z całej Polski. Zakwalifikowanie się choroskiego centrum jest zatem wyróżnieniem i uznaniem pracy instruktorów.

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie, który rozpocznie się już niebawem!

tekst: KG/M-GCKiS