Instalacja kultury: O czym marzą młodzi ludzie z Choroszczy?

W piątek 31 marca młodzież z Zespołu Szkół w Choroszczy wzięła udział w spotkaniu diagnostycznym w ramach Instalacji kultury i, jak się okazuje, nastolatkom nie brakuje kulturalnych marzeń i ambicji!Spotkanie diagnostyczne połączone było ze spacerem. Grupa młodych uczniów najpierw wspólnie debatowała nad pomysłami na kulturę w Choroszczy, której odbiorcami mieliby być ich rówieśnicy. Nikt, jak oni, nie zna przepełniających ich nastrojów, potrzeb, trendów. Po obradach wspólnie dyskutowaliśmy o tym, co zostało wypracowane w grupach. Owocem tego był, na przykład, festiwal kolorów połączony z koncertami podlaskich zespołów muzycznych, kawiarenka – miejsce spotkań i rozmów, ale też przestrzeń animacji i rozwijania pasji, czy spotkanie z youtuberami.

Drugą część spotkania poświęciliśmy na zwiedzenie budynku M-GCKiS oraz jego okolicy. Po spacerze młodzi ludzie namalowani na placu przy Sienkiewicza 29 mapę Choroszczy, na której zaznaczyli miejsca, gdzie można ulokować ich pomysły. Atmosfera kreatywności unosiła się w powietrzu! A wniosek z całego spotkania jest jeden: w Choroszczy mieszka bardzo pomysłowa i aktywna młodzież!

Kolejnym krokiem, który młodzi mogą podjąć, jest rozpoczęcie starań o grant z projektu Instalacja kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne Narodowego Centrum Kultury. Jedno, a może i kilka z ich pomysłów ma szansę na realizację!

Dziękujemy serdecznie pani dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy, pani Danucie Małyszko za pomoc w realizacji spotkania i włączenie się w prace nad diagnozą potrzeb kulturalnych społeczności Choroszczy. Ukłony również w stronę pani Anny Kozłowskiej, która towarzyszyła młodzieży podczas pobytu w M-GCKiS. Bądźmy dumni z naszej młodzieży – tkwi w nich niesamowity potencjał!

20170331_141719

20170331_140625

20170331_140658

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017

NCKDK+

logo fejs