Sport

Wyjazdowe zwycięstwo Narwi Choroszcz

narew-logo-1980-mniejsze

W poprzednie dwa weekendy dwukrotnie zwyciężali trampkarze, a seniorzy dwukrotnie ponosili porażki – tym razem było odwrotnie. Zawodnicy trenera Wiesława Romaniuka sprawili niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Piastem Białystok, który zajmował 4 miejsce w tabeli Ligi Okręgowej. W rozgrywanym w sobotę 3 czerwca na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku meczu Narew dwukrotnie w 35 i 37 minucie zaskoczyła gospodarzy za sprawą bramek strzelonych przez Pawła Kieżel, a następnie niemal do końca kontrolowała wynik meczu. Jedyną i jak się ostatecznie okazało honorową bramkę Piast zdobył w 87 minucie.

Mimo zwycięstwa sytuacja Narwi w tabeli jest nie do pozazdroszczenia. W dalszym ciągu strata do bezpiecznego 7 miejsca dającego utrzymanie w „okręgówce” wynosi 8 punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko 3 mecze.  W najbliższą sobotę o godz. 16:00 Narew rozegra najprawdopodobniej ostatnie spotkanie na Stadionie Miejskim w Choroszczy na poziomie „Klasy Okręgowej Seniorów” gdyż ostatnie dwa mecze sezonu zostaną rozegrane na wyjazdach. Ostatnim „okręgówkowym” rywalem będzie zajmująca ostatnie miejsce w tabeli Sudovia Szudziałowo.

23 kolejka: Piast Białystok – Narew Choroszcz 1-2 (0-2) Bramki: Paweł Kieżel – 2

Skład: J. Szumkowski – D. Garbowski, K. Gryg, R. Lenczewski, P. Sokół – D. Garbowski, K. Kamieński, D. Mojsak, A. Zadykowicz (’60 J. Garbowski) – A. Rećko, P. Kieżel

24 kolejka: Narew Choroszcz – Sudovia Szudziałowo /sobota, 10 czerwca godz. 16:00, Stadion Miejski w Choroszczy/

Tabela:

23 kolejka

Trampkarze i Orliki

Tym razem słabiej poszło trampkarzom, którzy w niedzielę 4 czerwca na Stadionie Miejskim w Choroszczy ulegli rówieśnikom z OSiR Hajnówka 2-3. Co prawda prowadzenie Narwi dał w 7 minucie Jakub Sadowski, ale potem 3-krotnie strzelali goście, a drugą bramkę dla Narwi zdobył 66 minucie Krystian Sokół. Kolejny mecz zawodnicy trenera Jacka Sieńko rozegrają na wyjeździe w niedzielę 11 czerwca o godz. 15:30, a rywalem będą Czarni Czarna Białostocka. Tabela i szczegóły znajdują się tutaj.

Skład w meczu z OSiR Hajnówka: W. Mróz – D. Biernacik, M. Krysztopik, Ł. Perko, K. Popławski, A. Reszeć, J. Sadowski, D. Sokół, K. Sokół, M. Wiśniewski, K. Ziemkiewicz, Rezerwa: J. Sakowicz, K. Błaszko, K. Supranowicz, J. Wasilewski (zmiany „hokejowe”).

Od ostatniego raportu orliki rozegrały 2 turnieje. W środę 31 maja orliki rozegrały 5 turniej rundy wiosennej. Tym razem na boiskach przy ul. Słonecznej w Białymstoku odnieśli 2 zwycięstwa (2-0 z KS Studzianki i 2-0 z AP Jagiellonią IV) i ponieśli 3 porażki (1-3 z AP Jagiellonią II, 0-2 z AP Jagiellonią I i 0-2 AP Jagiellonią. A na turnieju w sobotę 3 czerwca rozgrywanym przy ul. Broniewskiego w Białymstoku padły następujące wyniki: zwycięstwo 2-0 z AP Jagiellonią IV, remis 1-1 z KS Studzianki i  porażki 0-1 z AP Jagiellonią III, 0-2 z AP Jagiellonią I, 1-4 z AP Jagiellonią II. Dzięki tym wynikom, a w szczególności dwóm zwycięstwom nad AP Jagiellonią IV orliki awansowały na ostatniej prostej na 4 miejsce w ligowej tabeli. To już był ostatni turniej orlików w tym sezonie, gratulujemy zostawienia w tyle drużyny ze Studzianek i nawiązania walki z drużynami Akademii Piłkarskiej Jagiellonii.  Ostateczny bilans na 30 rozegranych meczów to 9 zwycięstw, 3 remisy i 18 porażek. Szczegółowe wyniki orlików i tabela znajdują się tutaj.