Wielki XII doroczny koncert pracowni muzycznych Centrum Kultury za nami

Aż 30 młodych muzyków zaprezentowało ulubione utwory poznane w ostatnim sezonie nauki w klasach pianina Michała Szymczuka i klasie gitarowo-akordeonowo-pianistycznej Giennadija Szemieta. Niezwykłe wydarzenie rozpoczęło się w gościnnym i jak zawsze pięknym Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy w piątek 9 czerwca o 17:00.

Wszystkich przybyłych, a było to liczne grono, serdecznie powitała Elżbieta Wróblewska kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy, a część koncertową poprowadzili obaj nauczyciele. Każdy z młodych wykonawców otrzymał pamiątkowy dyplom i różę oraz gorące oklaski. Na zakończenie Przemysław Waczyński dyrektor Centrum podziękował Michałowi Szymczukowi i Giennadijowi Szemietowi za ich całoroczny wysiłek na rzecz umuzykalnienia choroskiej społeczności, dzieciom i młodzieży za piękne dążenie do rozwijania talentów muzycznych a rodzicom i rodzinom uczniów za wspieranie realizacji muzycznych marzeń bliskich.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przed letnią rezydencją Branickich. Kolejny koncert już za rok, a nowy sezon zajęć obu klas rozpocznie się we wrześniu. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdą się w letnim, 165 numerze, „Gazety w Choroszczy”.

WJC