Półkolonie letnie z M-GCKiS

I turnus półkolonii letnich w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy dobiegł końca. Uczestniczyło w nim 30 dzieci. Półkolonie rozpoczęliśmy 3 lipca.

Pierwszy dzień spędziliśmy w Choroszczy. Najpierw na auli M-GCKiS odbyły się animacje i zabawy, których celem było poznanie się dzieci. Później uczestnicy półkolonii zjedli obiad, a następnie wyruszyli do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, gdzie odbyły się warsztaty związane ze Skarbem Złotorii i gra terenowa. Na zakończenie pierwszego dnia dzieci grały i bawiły się na Orliku.

W drugim dniu półkolonii dzieci wybrały się wraz z opiekunami do Białostockiego Ośrodka Kultury/Centrum Zamenhofa, gdzie uczestniczyły w warsztatach „Religie Podlasia”. Podczas ciekawych zajęć poznały zasady, panujące w różnych wyznaniach, ubiory duchownych oraz symbole, występujących na Podlasiu, religii. Po warsztatach dzieci zjadły obiad, a następnie pojechały do Parku Trampolin „Jumper”, który dostarczył im wiele radości i zabawy.

We środę dzieci brały udział w warsztatach przygotowanych przez Galerię Arsenał. Było twórczo i kreatywnie. Tego dnia cała grupa pojechała na plac zabaw na Węglówce. Niestety, pogoda nie dopisała i dzieci zakończyły zabawę wcześniej.

Czwartek dostarczył także wiele emocji. Dzieci wraz z opiekunami wybrały się do kina na film „Gru, Dru i Minionki”. Pudła pełne popcornu, lody i  kolorowe napoje robiły furorę. Po seansie dzieci zjadły obiad w KFC. Później pojechały na warsztaty do Galerii Sleńdzińskich. W galerii miła pani oprowadziła dzieci po wystawie, a później zaprowadziła grupę do sali plastycznej, w której dzieci mogły ulepić z gliny krokodyla.

W ostatni dzień zajęci letnich dzieci pojechały do Podlaskiego Muzeum Wsi, gdzie brały udział w warsztatach ze zdobnictwa i warsztatach zielarskich. Na koniec było ognisko oraz plac zabaw.

Powróciwszy do Centrum Kultury dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a następnie pożegnały się z opiekunami.

M-GCKiS

II Turnus Półkolonii odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia – szczegóły tutaj.