Miasto i Gmina

Budżet Obywatelski 2016 przedstawiamy projekty cz. 3

Trwa głosowanie na projekty przygotowane przez mieszkańców Choroszczy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Przypomnijmy iż w tym roku każdy mieszkaniec Choroszczy może zagłosować na jeden z sześciu projektów inwestycyjnych. Są to:

1. Chodnik przy ul. Żółtkowskiej
2. Budowa nowej nawierzchni boiska wielofunkcyjnego
3. Uzupełnienie infrastruktury stadionowej
4. Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicy sportowej w Choroszczy
5. „Radość dzieci” Rozbudowa o nowe elementy istniejącego placu zabaw przy ulicy Powstania Styczniowego
6. Zbiornik wodny „Kominowe Bajoro” miejscem do rekreacji i wypoczynku mieszkańców

Przedstawiamy trzeci projekt, zgłoszony wspólnie przez prezesów choroszczańskich klubów piłkarskich: Wojciecha Błaszko (Narew Choroszcz) i Wojciecha Jastrzębskiego (Lambada Choroszcz). Projekt pod nazwą „Uzupełnienie infrastruktury stadionowej” opiewa na kwotę 75 tys. złotych.

Nasz projekt zakłada zadbanie o Stadion Miejski i jego najbliższą okolicę. Powinien być on wizytówką miasta, więc najwyższa pora, aby zadbać o ten obiekt. Zgłoszony przez nas projekt zakłada wymianę bramek na płycie boiska, zainstalowanie piłkochwytów za bramkami, wykonanie studni głębinowej i montaż automatycznego systemu nawadniania boiska, a także oświetlenie ulicy Pałacowej i wymianę ogrodzenia od strony drogi dojazdowej do szpitala.

Na stadionie grają drużyny młodzieżowe i drużyna seniorów klubu Narew Choroszcz, a także występują na nim trzy choroszczańskie drużyny: LZS, Rajkom i Lambada. Odbywają się na nim także inne imprezy, jak np. ostatnio Zawody Pożarnicze. Najważniejszą kwestią jest poprawienie stanu murawy, która po wakacyjnej suszy i upałach jest w opłakanym stanie. Bez regularnego podlewania nie ma szans na ładną murawę – dlatego zakładamy wykonanie studni głębinowej, która byłaby źródłem wody dla automatycznego systemu nawadniającego, który także zamierzamy wykonać. Na płycie boiska chcemy zamontować nowe bramki (obecne liczą kilkadziesiąt lat), a tuż za bramkami zamontować piłkochwyty. Poza tym w sąsiedztwie stadionu znajduje się „Orlik”, na który codziennie uczęszcza liczna grupa dzieci i młodzieży. Chcemy więc poprawić bezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży w drodze na orlikowe treningi, doświetlając ulicę Pałacową czyli drogę prowadzącą na obiekt. Ostatnim punktem, który zakłada nasz projekt jest wymiana ogrodzenia stadionu od strony drogi dojazdowej do szpitala – obecne jest w opłakanym stanie i to także należałoby poprawić. Wspólnie możemy dołożyć cegiełkę do tego, aby stadion i jego okolice były ładnym, funkcjonalnym i przyjaznym miejscem do realizacji sportowych wyzwań, aby stały się wizytówką naszego miasta.

2

1