„Śpiewająca” Noc Bibliotek

Czerwcowe, nocne spotkania w choroskiej bibliotece stały się już tradycją. Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy po raz kolejny wzięła udział w Nocy Bibliotek – znanej i lubianej akcji promującej czytanie, która wzorem Nocy Muzeów skupia coraz szersze grono miłośników kultury.

Tym razem spotkaliśmy się 15 czerwca, wieczorem o godz. 18.00, kiedy biblioteka zwykle jest już zamknięta. Tego dnia jednak Biblioteka w Choroszczy otworzyła swoje podwoje dla grona ponad dwadzieściorga dzieci, które przeżyły prawdziwie niezapomniane chwile. Gorący, czerwcowy wieczór spędzony w starych, chłodnych murach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy na pewno zapadnie w ich pamięci na długo.

W tym roku Noc Bibliotek w Choroszczy odbyła się się pod hasłem „Śpiewająca biblioteka”, a pierwszym punktem programu było spotkanie z państwem Edytą i Robertem Zarębskimi. Pani Edyta – autorka książek dla dzieci – opowiadała o swojej pasji pisarskiej oraz rysowała piękne obrazki zwierząt, które dzieci starały się odgadnąć w trakcie tworzenia. Z kolei pan Robert grał, śpiewał, wciągał dzieci do zabawy oraz poprowadził warsztaty teatralne oraz sesję karaoke.

Potem dzieci wzięły udział w długo oczekiwanej grze bibliotecznej, której głównym celem było odnalezienie skarbu. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, które jednocześnie podążały tropami, rozwiązywały zagadki i wykonywały przeróżne zadania. Ostatecznie obie grupy prawie jednocześnie dotarły do „skarbu” – czekoladowych sztabek złota. Po intensywnych poszukiwaniach przyszedł czas na chwilę relaksu przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez panie bibliotekarki. A na zakończenie dzieci wzięły udział w zajęciach z kodowania, podczas których zaprezentowany został robot Photon – nowy „mieszkaniec” Biblioteki w Choroszczy. Dzieci przekonały się, że kodowanie z Photonem wcale nie jest trudne!

Noc Bibliotek zakończyła się ok. 22.00. Było mnóstwo emocji i świetnej zabawy. Dzieci – zmęczone, ale szczęśliwe – bezpiecznie wróciły z rodzicami do domów. Chcielibyśmy podziękować Choroszczańskiej Drużynie Harcerskiej „Solum” im. Elżbiety Zawadzkiej ps. „Zo” za pomoc podczas tej imprezy. Tymczasem kolejna Noc Bibliotek już za rok i już teraz zachęcamy do wzięcia w niej udziału!

IH