Jarosław Tioskow wystąpił w Muzycznej Strefie bez %

Narkotyki nazywane są złodziejami życia. Jednak coś sprawia, że wielu ludzi po nie sięga. Podczas piątkowego spotkania na Kominowym Bajorze Jarosław Tioskow, były lider zespołu Kasa Chorych, dzielił się swoimi wspomnieniami i wiedzą dotyczącą „trójkąta Bermudzkiego”: alkoholu, papierosów i narkotyków. Śpiewając bluesowe szlagiery wspominał innych bluesmanów, których dziś już nie ma na świecie i przybliżał historię bluesa.

Kominowe Bajoro w piątkowy wieczór 6 lipca 2018 roku rozbrzmiało bluesem. W ramach „Muzycznej strefy bez %” z koncertem „Złodzieje życia” wystąpił lider zespołu Kasa Chorych Jarosław Tioskow. Grupa choroszczan wysłuchała muzycznych szlagierów bluesowych, które przeplatane były opowieściami muzyka. Tioskow wspominał lata świetności formacji, a także swoich kolegów: Ryszarda „Skibę” Skibinskiego, Ryszarda Riedla i innych, których z nami dziś już nie ma. Do ich odejścia przyczyniły się narkotyki.

Jarosław Tioskow nazwał papierosy, alkohol i narkotyki „Trójkątem Bermudzkim”. Opowiadał o tym, jak jego koledzy wpadli w sidła używek. Jak zaczęła się ich „przygoda”, przez co przechodzili przyjaciele i rodzina uzależnionych i jak wpływały one na ich pracę jako muzyków. Mówił też o popularnych dopalaczach i zagrożeniu jakie niosą.

Koncert, mimo niełatwej tematyki, miał pozytywny wydźwięk. Muzyk przeplatał historie utworami bluesowymi. Usłyszeliśmy w jego wykonaniu m. in. przeboje Kasy Chorych. Publiczność mogła bujać się w rytmach bluesa, a sprzyjał temu relaks na leżakach. Bliskość akwenu wodnego i piękne otoczenie pozytywnie nastrajały słuchaczy. A historie o muzykach przeniosły w świat bluesowych lat 70 i 80 – tych. Usłyszeliśmy też piękna opowieść o pasji, muzyce, przyjaźni i historii bluesa w Polsce i za granicą. Pomimo tego, że życiorysy wielu bluesmanów naznaczone są narkotykami, takie osoby jak Jarosław Tioskow są żywymi pomnikami historii muzyki, które edukują nie tylko muzycznie, ale i profilaktycznie w duchu trzeźwości.