Bezpieczeństwo przede wszystkim!

W związku z licznymi remontami drogowymi na terenie miasta Choroszcz kierowcy muszą poruszać się objazdami. Chwilowe utrudnienia na drogach to sygnał, że jesteśmy o krok od znacznej poprawy ich jakości  co zwiększy bezpieczeństwo pieszych, pasażerów i kierowców. Nim to się stanie, w trosce o życie i zdrowie mieszkańców i gości Choroszczy, zalecamy wzmożoną ostrożność na drogach.

Niecodzienne korki drogowe zdarzają się na Osiedlu Gaj (ul. Torfowa, ul. Kolonia Gaj). Prosimy tam o dużą ostrożność kierujących. Przypominamy, że skrzyżowania w tym miejscu są w większości równorzędne (bez znaków określających pierwszeństwo i bez sygnalizacji świetlnej), co oznacza, że należy stosować tam tzw. zasadę prawej ręki. Mówi ona o tym, że kierujący ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony.

Na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ul. Sienkiewicza również należy stosować się do zasady prawej reki przy wyjeździe z ul. Żółtkowskiej i Placu Brodowicza. Kierujący pojazdami często o tym zapominają, co  w ostatnich dniach  stało się przyczyną kolizji drogowej.

Chcąc spędzić czas wakacji w zdrowiu i uniknąć nieprzyjemności związanych z wypadkami drogowymi prosimy o ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że chwilowe niedogodności to znak, że niebawem jakość dróg w naszym mieście znacznie wzrośnie!

Zdjęcie: październik 2015