90 lat OSP Złotoria

W sobotę 28 lipca br. jednostka OSP w Złotorii obchodziła zacny Jubileusz 90-lecia istnienia. Piękne święto, wielce zasłużona formacja – zarówno dla Gminy Choroszcz, jak w skali całego regionu. Uroczystość w dostojny sposób uhonorowała wieloletnią historię formacji oraz codzienny trud strażaków-ochotników.

Uroczystości 90-lecia OSP w Złotorii rozpoczęła msza święta w miejscowym kościele pw. św. Józefa, następnie odbył się przemarsz pododdziałów, wraz z pocztami sztandarowymi, na plac jednostki OSP. Tam odbyła się uroczysta zbiórka, przeprowadzana wraz z ceremoniałem pożarniczym.

Podczas uroczystości, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Komendantem OSP w Złotorii druhem Ireneuszem Jabłońskim, wręczyli odznaczenia zasłużonym.

Indywidualne podziękowania – za szerokie wsparcie i oddaną służbę na rzecz OSP w Złotorii, otrzymali druhowie: Bogdan Szerenos, Marian Zalewski, Roman Wiśniewski, Alfred Jabłoński i Leszek Rajczuk.

Podziękowaniami uhonorowana została także Grupa Rekonstrukcyjna im. X Pułku Ułanów Litewskich z Pietkowa – za propagowanie wartości historycznych i patriotycznych za wkład w rozwój OSP w Złotorii oraz działalność na rzecz Gminy Choroszcz, oraz także obchodząca swój wspaniały Jubileusz 90-lecia istnienia – Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotorii. Państwa ochotnicza służba to prawdziwe powołanie, które po wielokroć wykracza poza – wymagające najwyższego poświęcenia – zadania ratowania ludzkiego mienia i życia – czytamy w przyznanym przez Burmistrza Choroszczy okolicznościowym grawertonie. Jesteście Państwo ogniwem spajającym wspólnotę, strażnikiem tradycji, a także autorytetem dbającym o poszanowanie najlepszych wartości historycznych i patriotycznych”.

Jednostce OSP w Złotorii gratulujemy wspaniałego Jubileuszu, Komendantowi formacji dh. Ireneuszowi Jabłońskiemu dziękujemy za wspaniałe przygotowanie uroczystości, a wszystkim strażakom-ochotnikom życzymy kolejnych sukcesów oraz tak wspaniałych rocznic!