Poznaj ofertę zajęć 2018/2019 w M-GCKiS

Oferta zajęć w sezonie 2018/19

Od września uczniowie rozpoczynają naukę w szkołach, a w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu rozpoczyna się sezon edukacji artystycznej i sportowej. Dla wszystkich zainteresowanych osobistym rozwojem poprzez sztukę i sport przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć w grupach wiekowych i wielopokoleniowych. Poza zajęciami, które wpisały się już na stałe w nasz program pojawiają się nowe propozycje, a wśród nich: nauka gry na gitarze, pianinie, zajęcia plastyczne rysunku i malarstwa, pakiet zajęć fitness i taniec nowoczesny. Pragniemy stale rozbudowywać ofertę i podnosić jej standard w oparciu o potrzeby mieszkańców naszej gminy. Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy finansowane jest w większości z dotacji gminy, dzięki czemu ceny zajęć nadal mogą być kilkakrotnie niższe niż w sąsiednim Białymstoku. Przy czym warto nadmienić, że poziom zajęć i wykwalifikowanie naszej kadry niczym nie odbiega od innych dobrych ośrodków kultury.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety promocyjnych cen za udział w kilku różnych zajęciach w tygodniu. Szczegóły w poniższych opisach. Ponadto Centrum Kultury i Sportu honoruje Kartę Dużej Rodziny (20% zniżki). Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą i do zobaczenia na zajęciach!

Zespół M-GCKiS


EDUKACJA ARTYSTYCZNO-KULTURALNA

NAUKA GRY NA PIANINIE
Nauka gry na instrumencie od podstaw. Teoria oraz zasady muzyki. Kursanci corocznie koncertują w Muzeum Wnętrz Pałacowych. Zajęcia pozalekcyjne prowadzi Michał Szymczuk wykwalifikowany instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Lekcje są płatne 120 zł/mc. Umawiane są indywidualnie z instruktorem.
pianino

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH: GITARZE KLASYCZNEJ I PERKUSJI

Program zajęć będzie indywidualnie dobierany do umiejętności, wieku ucznia oraz jego muzycznego gustu i temperamentu. Lekcja trwa 45 minut (4 lekcje w miesiącu). Cena 120 zł/ miesiąc. Zajęcia prowadzi Pan Jacek Bartnicki.

TANIEC NOWOCZESNY
Kompilacja wielu stylów tanecznych charakteryzująca się dynamiką i różnorodnością. Podczas zajęć będzie możliwość rozwijania takich styli tanecznych jak: hip hop, locking, b-boying, jazz, a także podstawy akrobatyki. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i piątki w godz. 16:30-17:15 grupa najmłodsza, 17:15-18:15 grupa do 10 lat, 18:15-19:45 grupa powyżej 10 lat. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka Julia Kaczorowska. Odpłatność za zajęcia 30 zł/mc (dzieci 5-9 lat), 35 zł/mc (wiek 10+). Zajęcia rozpoczynają się od 11 września 2018 roku.taniec nowo

TANIEC TOWARZYSKI
Koszt to 40 zł za miesiąc nauki. Zajęcia odbywają się we wtorki i środy: godz. 16:30 grupa początkująca, 17:30 grupa zaawansowana. Pierwsze zajęcia odbędą się 11 września. 

SALSA DLA PAŃ
Prowadzi Karolina Poniatowicz. Koszt to 35zł/m. Zajęcia odbywają się w każdą środę od godz. 18:30. We wrześniu zajęcia bezpłatne! 

PLASTYKA DLA MŁODSZYCH i STARSZYCH DZIECI DZIECIZajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 8 (grupa młodsza) i starszych (9-11) lat są świetną okazją do nieskrępowanej ekspresji twórczej w różnych technikach plastycznych oraz do tworzenia nietypowych dzieł za pomocą niekonwencjonalnych materiałów. Prowadzenie: Anna Kulikowska. Obowiązują zapisy. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek: grupa młodsza godz. 16:00, grupa starsza 17:00. Zajęcia ruszają w październiku.

RYTMY CZASU / RHYTM OF TIME

Pod dyrekcją Jerzego Tomzika. W jego skład wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dojrzałe. Chórzyści dwa razy w tygodniu uczą się podstaw śpiewu oraz właściwej prezencji na scenie. Wykonują repertuar głównie rozrywkowy – zarówno klasykę, jak i mniej znane utwory. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zespół regularnie koncertuje i nagrywa płyty. Zajęcia dla grupy młodszej odbywają się we wtorki i w piątki od 17:00, a dla grupy starszej we wtorki i piątki od 19:00.

tomzik


BALET

Zajęcia baletowe odbywają się w czwartki w dwóch grupach wiekowych:

17:00 – 18:00 – grupa młodsza (5-7 lat)

18:00 – 19:00 – grupa starsza (7+)

Zajęcia baletowe prowadzone są na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Opłata za zajęcia wynosi 50 zł/mc. W przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny – 40 zł/mc.

balet


SZACHY

Szachy mają długą tradycję w naszym Centrum Kultury. To gra, która wymaga nie lada koncetracji, rozwija i uczy. Zapraszamy na spotkania!

Ruszają 1 września
9:15 Grupa początkująca
10:00 Grupa Średnio zaawansowana
11:30 Grupa Zaawansowana

szachy


KLUB GIER PLANSZOWYCH I KARCIANYCH

Wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do wspólnego grania. Zazwyczaj gramy w grę Munchkin, ale ponadto mamy kilka innych ciekawych pozycji w zbiorach. Jeśli chcesz miło spędzić czas odwiedź nas.

W co gramy? Gry planszowe: Gra o Tron, Munchkin Quest, Świat dysku, Osadnicy oraz inne. Gry Karciane: Munchkin (wszystkie edycje) Veto, Rok 1863, Cytadela, Chez Geek, Bang, Tak mroczny władco oraz inne. Może masz grę, ale nie masz z kim pograć? Przynieś ją do nas na spotkanie. Jeździmy również na turnieje i konwenty. W ramach klubu działa sekcja Munchkin. Zapraszamy w piątki o godz. 17:00. Prowadzi Paweł Baradyn.

20150222_025630


ZAJĘCIA FITNESS

Ruszają od 3 września 

Zajęcia pod kierunkiem pani Małgosi Sokolińskiej oraz Urszuli Grabowskiej, którr swoim zaangażowaniem i energią potrafią zmotywować do ćwiczeń nawet najbardziej sceptycznych, odbywać się będą w auli M-GCKiS w godzinach popołudniowych, atrakcyjny pakiet za uczestnictwo w zajęciach.

Poniedziałek 18:30 Zdrowy Kręgosłup, 19:30 aerobik
Wtorek 19:30 zumba
Środa 19:30 pilates
Czwartek 19:30 zumba

fitness


Fitness dla seniorów

Wtorek i czwartek godz. 9:00. Pierwsze zajęcia odbędą się 6 września!