Piknik Rodzinny z okazji otwarcia Stacji Uzdatniania Wody w Rogowie

W niedzielę 9 września o godz. 13.00 w Rogowie odbył się Piknik Rodzinny z okazji otwarcia Stacji Uzdatniania Wody w Rogowie. Oficjalnego otwarcia wspólnie z mieszkańcami dokonał burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z prezesem zarządu Mariuszem Wróblem. 

Przypomnijmy, że modernizacja obejmowała przebudowę budynków technologicznych, osadników, instalacji technologicznych, sanitarnych, elektrycznych oraz modernizację ujęć wody. Kwota inwestycji na dwie stacje (Rogowo i Złotoria) to 3 473 101,80zł. Pogoda dopisała obdarzając nas wszystkich idealną słoneczną pogodą. Była to wręcz wspaniała okazja, aby spędzić wyjątkowo mile czas, w ciekawy i niebanalny sposób w rodzinnym gronie. Od samego początku na teren stacji w Rogowie tłumnie przybywali rodzice z dziećmi, a także sami dorośli.  Uczestnicy pikniku mieli okazję brać udział w różnego rodzaju animacjach, konkursach m.in. na najstarszą fakturę za wodę. Animacje dla dzieci składały się z gier, zabaw, malowania twarzy itp. Dzieci mogły także popuszczać bańki i skosztować za darmo waty cukrowej oraz wziąć udział w ekologicznych warsztatach plastycznych. Podczas wydarzenia można było obejrzeć wystawę fotografii przedstawiającą budowę stacji uzdatniania wody. Istniała również możliwość zrelaksowania się na leżakach. Dla wszystkich fanów kulinariów przygotowany był poczęstunek m.in. zupa grochówka, kiełbasa z ogniska oraz napoje. Wszystko to przy akompaniamencie zespołu De Marco.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji jak i uczestniczenia w kolejnym pikniku, który będzie miał miejsce 29.09.2018 r. w Złotorii.

PS: Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Woda widziana oczami dziecka”, który jest organizowany pod patronatem burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego. Więcej szczegółów tutaj