Konkurs transgraniczny dla szkół. W różnorodności siła

Z radością pragniemy poinformować, iż nasza szkoła zakwalifikowała się do finału TRANSGRANICZNEGO KONKURSU EDUKACYJNEGO DLA SZKÓŁ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DNIA WSPÓŁPRACY 2018 – HERITAGE AND ME.

Głównym jego założeniem jest promocja swojej Małej i Dużej ojczyzny, a tegoroczne hasło brzmi „Dziedzictwo i ja”.

Nasza drużyna – Maria Wnorowska, Kamil Dębowski, Oliwier Kuć, Aleksandra Bugajska oraz Maja Łazarska wykonała kilka zadań. Między innymi uczniowie prezentowali swoje zainteresowania, ciekawostki o regionie, zaprojektowali koszulkę nawiązującą do tradycji Choroszczy, jak również przeprowadzili wywiad z panem Janem Adamskim na temat pamiątki z przeszłości (unikatowy medal z czasów I wojny światowej). Wybraliśmy to odznaczenie, gdyż otrzymał je mieszkaniec naszej miejscowości, Choroszczy – pan Ignacy Kraśnicki za udział w walkach o odzyskanie niepodległości – „w pamięć służby, przebytych pochodów i walk”. Zdaniem pana Jana Adamskiego medal ma dużą wartość symboliczną i materialną, a wybranie go wpisuje się w obchody i oddanie pamięci w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i wszystkie polubienia na Facebook’u. Pomogło nam to w realizacji jednego z zadań.

Cieszymy się bardzo, iż udało nam się przejść do finału, jako jednej z ośmiu szkół z Polski, i promować nasz region podczas gali finałowej we Lwowie.

Oto nasza prezentacja: https://edu.glogster.com/glog/my-nasza-choroszcz-i-podlaskie-klimaty/2mgaq2cmdtb

Trzymajcie z nas kciuki .

Koordynator Joanna Chmur

Nauczyciel Szkoły Podstawowej w Choroszczy