Wybory samorządowe: kandydaci na Burmistrza i Radnych

W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe. Poniżej przedstawiamy kandydatów na Burmistrza Choroszczy i Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy. Kandydatów na urząd Burmistrza mamy trzech: o reelekcję ubiega się Robert Wardziński, a pozostałymi kandydatami są Wioletta Kowieska i Marek Tywończuk.

Jeśli chodzi o kandydatów na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy  o ponowny wybór ubiega się 13 dotychczasowych radnych sprawujących funkcję w latach 2014-2018. We wszystkich 15 okręgach wyborczych kandydatów ma KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA, KW Prawo i Sprawiedliowść zgłosiło 14 kandydatów, KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU ośmiu, a KWW CHOROSZCZ NA TAK ma dwóch kandydatów. Największy wybór będą mieli mieszkańcy okręgu nr 13 gdzie kandydują 4 osoby, w okręgach 3,6,8,9,3,14,15 jest po 3 kandydatów, a pozostałych okręgach będzie wybór spośród dwóch osób. Zachęcamy do zapoznania się z kandydatami i do wzięcia udziału w wyborach! 

Kandydaci na Burmistrza Choroszczy:

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU
3 Robert WARDZIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Kandydaci na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy:

Okręg wyborczy Nr 1

Część miasta Choroszcz, ulice: Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Markowskiego, Legionowa, Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Rybacka, Spławikowa, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Marcin POPŁAWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość
2 Jacek DĄBROWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 2

Część miasta Choroszcz, ulice: Bobrowa, Bociania, Dominikańska, Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piastkowa, plac Ostrowskiego, Rynej 11-go Listopada, Sarnia, Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Piotr WACZYŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
2 Maciej KONOCHOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 3

Część miasta Choroszcz, ulice: Sienkiewicza, Plac Brodowicza, Słoneczna, Szpitalna, 3-go Maja (do numeru 19 i 8)

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Robert RAMOTOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Adam KAMIEŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3 Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 4

Część miasta Choroszcz, ulice: Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Jacek Kajetan ROMANOWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość
2 Grzegorz GERELUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 5

Część miasta Choroszcz, ulice: Powstania Styczniowego 3-23 (nieparzyste), 20B, 26 i 26B oraz bloki Nr 8a, 8b, 14, 16, 18, 20, 20a, 22, 24

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Iwona Ewa ADAMSKA KW Prawo i Sprawiedliwość
2 Jan CZARNIECKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 6

Część miasta Choroszcz, ulice: Mickiewicza, Akacjowa, Chodkiewicza, Białostocka, Brzozowa, Chabrowa, Chmielna, Dzika, Karpińskiego, Pieściuka, Paderweskiego, Kraszewskiego, Kalinowskiego, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Klonowa, Konwaliowa, Baczyńskiego, Lipowa, Leśna, Łąkowa, Podleśna, Traugutta, Rumiankowa, Różana, Sosnowa, Sportowa, Żeromskiego, Świerkowa, Kościuszki, Warszawska, Raginisa, 3-go Maja (od numeru 21 i 10)

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Grzegorz POPKO KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Jacek JASIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3 Katarzyna PISZCZATOWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 7

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Babino, Złotoria

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Iwona BYSTROWSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Ireneusz JABŁOŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 8

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki, Żółtki-Kolonia

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Jarosław KOZŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Jacek Karol JAROSZEWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3 Joanna Bożena CHOLEWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 9

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Jeroniki, Łyski, Porosły-Kolonia, Porosły

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Małgorzata WASIUK KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Barbara WALESIUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3 Edyta FILIPOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 10

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Krupniki, Oliszki, Sienkiewicze

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Agnieszka STACHURSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Beata Marlena JEŻERYS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 11

Część gminy Choroszcz, miejscowość Klepacze, ulice: Cicha, Długa, Dolna, Gliniana, Górna, Graniczna, Krótka, Grzybowskiego, Letnia, Łagodna, Łąkowa, Mokra, Piaskowa, Pogodna, Poprzeczna, Prosta, Przejazd, Równoległa, Spokojna, Sucha, Wąska, Wiosenna, Wodociągowa od nr 38 i 41 do końca, Zagórna, Zaułek, Żwirowa

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Stanisław MARECKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Paweł UŚCINOWICZ KWW CHOROSZCZ NA TAK
3 Sylwia Barbara WIŚNIEWSKA KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 12

Część gminy Choroszcz, miejscowość Turczyn, Klepacze, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Ciepła, Czaplińska, Dębowa, Gajowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Niewodnicka, Olchowa, Polna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Stawowa, Strzelecka, Studzienna, Świerkowa, Wierzbowa, część ulicy Wodociągowej od nr 1 do 36 i 39A

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Łukasz Jan PILIS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

Okręg wyborczy Nr 13

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Barszczewo, Czaplino, Kolonia Czaplino, Gajowniki, Kościuki, Mińce, Ogrodniki, Zaczerlany, Zaczerlany-Kolonia

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Janusz JANUCIK KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Krzysztof KONICKI KWW CHOROSZCZ NA TAK
3 Anna Barbara APONOWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
4 Stanisław WIĘCKOWSKI KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 14

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Pańki, Rogowo, Rogowo-Kolonia, Rogówek, Rogowo-Majątek, Ruszczany

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Teresa TYSZKIEWICZ-KOWALKO KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Andrzej KOŚCIUCZYK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3 Kazimierz CIEŚLUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

Okręg wyborczy Nr 15

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Izbiszcze, Konowały, Kruszewo, Śliwno

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1 Adam RADŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2 Marian KOSAKOWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3 Artur SZYMCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 


W wyborach będziemy także wybierać radnych Rady Powiatu Białostockiego i Sejmiku Województwa. 


Wybory do Rady Powiatu Białostockiego: okręg nr 4: Gminy Choroszcz i Turośń Kościelna. Zgłoszono 6 komietów, z których kandydują 34 osoby. Wśród tych 34 kandydatów 24 osoby są mieszkańcami naszej gminy, poniżej pełne listy:

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Nr Imię i Nazwisko Wiek Miejscowość
1 Paweł KONDRACKI 38 Czaczki Wielkie
2 Jacek RUTKOWSKI 44 Klepacze
3 Grażyna WALIŃSKA 46 Ruszczany
4 Justyna GAWROŃSKA 27 Klepacze
5 Tomasz SUSZKO 51 Śliwno
6 Iwona Małgorzata PASZKOWSKA 36 Porosły-Kolonia

Lista nr 4 – Koalicyjny Komitet Wyborczy PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

Nr Imię i Nazwisko Wiek Miejscowość
1 Rafał ŁADA 54 Porosły
2 Dorota SZEKALSKA 46 Lubejki
3 Piotr Eugeniusz SOKÓŁ 36 Konowały
4 Iwona ŚWIERZBIŃSKA 31 Klepacze
5 Tomasz ZAGÓRSKI 46 Choroszcz

Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ’15

Nr Imię i Nazwisko Wiek Miejscowość
1 Michał Igor WILCZEWSKI 28 Baciuty
2 Monika Marzena WOŁEJKO 28 Choroszcz
3 Iwona Bąk 41 Choroszcz
4 Weronika OŚWIECIŃSKA 19 Dobrzyniewo Kościelne
5 Mariusz PILISIEWICZ 41 Śliwno

Lista nr 10 – Komitet Wyborczy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Nr Imię i Nazwisko Wiek Miejscowość
1 Jan Bolesław Perkowski 40 Choroszcz
2 Bożena BIERYŁO 45 Turośń Kościelna
3 Piotr Paweł DOJLIDA 53 Klepacze
4 Anna TOŁOCZKO 29 Choroszcz
5 Robert JURCZAK 47 Iwanówka
6 Ewa ZGIET 52 Klepacze

Lista nr 13 – Komitet Wyborczy POROZUMIENIE JAROSŁAWA GOWINA

Nr Imię i Nazwisko Wiek Miejscowość
1 Karolina POLAK 30 Choroszcz
2 Roman Bogusław RUŁA 60 Turośń Kościelna
3 Marta BOKUN 26 Choroszcz
4 Wojciech Jan CYMBALISTY 32 Rogówek
5 Piotr SIEMIENIUK 46 Barszczewo
6 Hanna Dorota ADAMSKA 50 Klepacze

Lista nr 14 – Komitet Wyborczy „NASZE PODLASIE”

Nr Imię i Nazwisko Wiek Miejscowość
1 Antoni BOGDAN 67 Choroszcz
2 Elżbieta GRUŻEWSKA 71 Niewodnica Kościelna
3 Małgorzata CZABAN 49 Łyski
4 Emil TRUSKOLASKI 31 Baciuty
5 Eugenia HANUSIAK-KNAPIK 70 Turośń Kościelna
6 Tomasz RYDZEWSKI 56 Czaplino

Kandydaci do Sejmiku Województwa Podlaskiego, okręg nr 4 powiat bielski, powiat siemiatycki, powiat wysokomazowiecki, powiat hajnowski, powiat białostocki. Obszar okręgu jest bardzo duży, kandyduje łącznie 87 osób z z 11 komitetów wyborczych. Wśród tych 87 kandydatów są też mieszkańcy naszej gminy: Wanda Jankowska (nr 2, Kukiz’15, Choroszcz) i Julita Monika Chańko (nr 9, Kukiz’15, Konowały).

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Wyborców BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1. Piotr Naumiuk, 2. Adam Kiryluk, 3. Aneta Dobkowska, 4. Łukasz Kapłanow, 5. Bożena Renata Miszkiel

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1. Jerzy Leszczyński, 2. Mikołaj Janowski, 3. Małgorza Anna Bil-Jaruzelska, 4. Anna Biegańska, 5. Bożena Krzyżanowska, 6. Marcin Karczewski, 7. Daniel Karol Roszkowski, 8. Mariusz Turczewski, 9. Zofia Zaworska, 10. Wiesław Konopko, 11. Agnieszka Zawistowska

Lista nr 4 – Koalicyjny Komitet Wyborczy PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
1. Maciej Zenon Żywno, 2. Krzysztof Hubert Ścisło, 3. Igor Łukaszuk, 4. Halina Roszkowska, 5. Anna Agnieszka Sitarska, 6. Jerzy Józef Kubiak, 7. Marzena Nadzieja Dragun, 8. Agnieszka Ewa Tarkawian, 9. Piotr Sitkiewicz, 10. Beata Malinowska, 11. Adam Kamiński

Lista nr 5 – Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD LEWICA RAZEM
1. Włodzimierz Pietroczuk, 2. Agnieszka Jakoniuk, 3. Eugeniusz Borowski, 5. Marek Piotr Oziabło, 6. Walentyna BISZ, 7. Janusz Werpachowski, 8. Jan Antoni Wawrzyniak, 9. Dariusz Skibiński, 10. Jadwiga Bogusława Czarkowska, 11. Michał Iwańczuk

Lista nr 6 – Komitet Wyborczy PARTII RAZEM
1. Seweryn Prokopiuk, 2. Dorota Koczot, 3. Michał Iwaniuk, 4. Michalina Daria Artysiewicz, 5. Michał Łukasz Grzejszczyk, 6. Aneta Ciwoniuk

Lista nr 7 – Komitet Wyborczy RUCH NARODOWY RP
1. Wiesław Henryk Bielawski, 2. Artur Hampel, 3. Justyna Gajdowska, 4. Mariusz Rokicki, 5. Magdalena Marlena Kwasiborska

Lista nr 8 – Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ’15
1. Krzysztof Tołwiński, 2. Wanda Jankowska, 3. Ryszard Stanisław Kempliński, 4. Alina Ojdana, 5. Dawid Jakimiuk, 6. Ewa Wappa-Busłowska, 7. Grzegorz Norbert Krzykawski, 8. Małgorzata Mierzwińska, 9. Julita Monika Chańko, 10. Marcin Szarejko

Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Wyborców WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE
1. Maciej Skomarowski, 2. Magda Koncewicz, 3. Maciej Kupiński, 4. Joanna Gryniewicz, 5. Danuta Zadykowicz

Lista nr 10 – Komitet Wyborczy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1. Stanisław Derehajło, 2. Łukasz Siekierko, 3. Sebastian Łukaszewicz, 4. Grzegorz Kapica, 5. Mirosława Anna Jaroszewicz-Łojewska, 6. Marek Malinowski, 7. Krzysztof Kondraciuk, 8. Aleksandra Szczudło, 9. Irena Dawidziuk, 10. Grażyna Jadwiga Sidorczuk-Uczyńska, 11. Zbigniew Jan Filipkowski

Lista nr 11 – Komitet Wyborczy WOLNI I SOLIDARNI
1. Barbara Komorowska, 2. Wojciech Trzaska, 3. Beata Mierzejewska, 4. Piotr Trzaska, 5. Antoni Mocarski

Lista nr 12 – Komitet Wyborczy Wyborców SPOZA SITWY
1. Karol Marek Nieciecki, 2. Anna Pietruczuk, 3. Grzegorz Smoktunowicz, 4. Krzyztof Jan Kownacki, 5. Grażyna Kurzyna, 6. Mateusz Banel, 7. Barbara Godun