Wyniki wyborów Burmistrza Choroszczy i Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy

Nie będzie drugiej tury głosowania w Wyborach Samorządowych w Gminie Choroszcz! Na urzędującego Burmistrza Roberta Wardzińskiego zagłosowało 3800 osób, co dało 59,80 procent wszystkich głosów! 

Jeśli chodzi o wybory na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy to KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA będzie miał w Radzie 13 przedstawicieli, a KW Prawo i Sprawiedliwość dwóch. KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU i KWW CHOROSZCZ NA TAK nie wprowadziły swoich przedstawicieli do Rady Miejskiej.  

Skład „nowej” Rady Miejskiej w Choroszcz: Jacek Dąbrowski, Piotr Waczyński, Adam Kamieński, Grzegorz Gereluk, Jan Czarniecki, Grzegorz Popko, Ireneusz Jabłoński, Jacek Karol Jaroszewicz, Barbara Walesiuk, Beata Marlena Jeżerys, Sylwia Barbara Wiśniewska, Wioletta Kowieska, Anna Barbara Aponowicz, Andrzej Kościuczyk, Marian Kosakowski (kolejność wg okręgów wyborczych).


Kandydaci na Burmistrza Choroszczy:

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Robert WARDZIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 3800 59,80
2 Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 1751 27,56
3 Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 803 12,64

Kandydaci na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy:

Okręg wyborczy Nr 1

Część miasta Choroszcz, ulice: Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Markowskiego, Legionowa, Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Rybacka, Spławikowa, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Jacek DĄBROWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 204 55,43
2 Marcin POPŁAWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 164 44,57

Okręg wyborczy Nr 2

Część miasta Choroszcz, ulice: Bobrowa, Bociania, Dominikańska, Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piastkowa, plac Ostrowskiego, Rynej 11-go Listopada, Sarnia, Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Piotr WACZYŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 363 64,13
2 Maciej KONOCHOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 203 35,87

Okręg wyborczy Nr 3

Część miasta Choroszcz, ulice: Sienkiewicza, Plac Brodowicza, Słoneczna, Szpitalna, 3-go Maja (do numeru 19 i 8)

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Adam KAMIEŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 134 52,14
2 Robert RAMOTOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 101 39,30
3 Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 22 8,26

Okręg wyborczy Nr 4

Część miasta Choroszcz, ulice: Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8

L.p. Imię i nazwisko Komitet  Ilość głosów  Procent głosów
1 Grzegorz GERELUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 205 67,66
2 Jacek Kajetan ROMANOWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość 98 32,34

Okręg wyborczy Nr 5

Część miasta Choroszcz, ulice: Powstania Styczniowego 3-23 (nieparzyste), 20B, 26 i 26B oraz bloki Nr 8a, 8b, 14, 16, 18, 20, 20a, 22, 24

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Jan CZARNIECKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 181 58,01
2 Iwona Ewa ADAMSKA KW Prawo i Sprawiedliwość 131 41,99

Okręg wyborczy Nr 6

Część miasta Choroszcz, ulice: Mickiewicza, Akacjowa, Chodkiewicza, Białostocka, Brzozowa, Chabrowa, Chmielna, Dzika, Karpińskiego, Pieściuka, Paderweskiego, Kraszewskiego, Kalinowskiego, Piłsudskiego, Wyszyńskiego, Klonowa, Konwaliowa, Baczyńskiego, Lipowa, Leśna, Łąkowa, Podleśna, Traugutta, Rumiankowa, Różana, Sosnowa, Sportowa, Żeromskiego, Świerkowa, Kościuszki, Warszawska, Raginisa, 3-go Maja (od numeru 21 i 10)

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Grzegorz POPKO KWW Prawo i Sprawiedliwość 243 41,75
2 Jacek JASIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 228 39,18
3 Katarzyna PISZCZATOWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 111 19,07

Okręg wyborczy Nr 7

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Babino, Złotoria

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Ireneusz JABŁOŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 259 72,96
2 Iwona BYSTROWSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 96 27,04

Okręg wyborczy Nr 8

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki, Żółtki-Kolonia

L.p. Imię i nazwisko Komitet  Ilość głosów  Procent głosów
1 Jacek Karol JAROSZEWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 179 59,27
2 Jarosław KOZŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 78 25,83
3 Joanna Bożena CHOLEWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 45 14,90

Okręg wyborczy Nr 9

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Jeroniki, Łyski, Porosły-Kolonia, Porosły

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Barbara WALESIUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 353 54,98
2 Edyta FILIPOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 149 23,21
3 Małgorzata WASIUK KWW Prawo i Sprawiedliwość 140 21,81

Okręg wyborczy Nr 10

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Krupniki, Oliszki, Sienkiewicze

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Beata Marlena JEŻERYS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 344 70,78
2 Agnieszka STACHURSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 142 29,22

Okręg wyborczy Nr 11

Część gminy Choroszcz, miejscowość Klepacze, ulice: Cicha, Długa, Dolna, Gliniana, Górna, Graniczna, Krótka, Grzybowskiego, Letnia, Łagodna, Łąkowa, Mokra, Piaskowa, Pogodna, Poprzeczna, Prosta, Przejazd, Równoległa, Spokojna, Sucha, Wąska, Wiosenna, Wodociągowa od nr 38 i 41 do końca, Zagórna, Zaułek, Żwirowa

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Sylwia Barbara WIŚNIEWSKA KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 150 35,80
2 Stanisław MARECKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 146 34,84
3 Paweł UŚCINOWICZ KWW CHOROSZCZ NA TAK 123 29,36

Okręg wyborczy Nr 12

Część gminy Choroszcz, miejscowość Turczyn, Klepacze, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Ciepła, Czaplińska, Dębowa, Gajowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Niewodnicka, Olchowa, Polna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Stawowa, Strzelecka, Studzienna, Świerkowa, Wierzbowa, część ulicy Wodociągowej od nr 1 do 36 i 39A

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość 242 58,03
2 Łukasz Jan PILIS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 175 41,97

Okręg wyborczy Nr 13

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Barszczewo, Czaplino, Kolonia Czaplino, Gajowniki, Kościuki, Mińce, Ogrodniki, Zaczerlany, Zaczerlany-Kolonia

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Anna Barbara APONOWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 203 34,88
2 Janusz JANUCIK KWW Prawo i Sprawiedliwość 164 28,18
3 Krzysztof KONICKI KWW CHOROSZCZ NA TAK 121 20,79
4 Stanisław WIĘCKOWSKI KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 94 16,15

Okręg wyborczy Nr 14

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Pańki, Rogowo, Rogowo-Kolonia, Rogówek, Rogowo-Majątek, Ruszczany

L.p. Imię i nazwisko Komitet  Ilość głosów  Procent głosów
1 Andrzej KOŚCIUCZYK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 193 52,88
2 Teresa TYSZKIEWICZ-KOWALKO KWW Prawo i Sprawiedliwość 97 26,58
3 Kazimierz CIEŚLUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 75 20,55

Okręg wyborczy Nr 15

Część gminy Choroszcz, miejscowości: Izbiszcze, Konowały, Kruszewo, Śliwno

L.p. Imię i nazwisko Komitet Ilość głosów Procent głosów
1 Marian KOSAKOWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA 162 51,59
2 Artur SZYMCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU 87 27,71
3 Adam RADŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość 65 20,70

Wyniki do Rady Powiatu Białostockiego i Sejmiku Województwa Podlaskiego nie są jeszcze opublikowane, zamieścimy je w późniejszym czasie.