Sport

Izbiszcze mistrzem Ligi Gminnej

Na wyłonienie mistrza Piłkarskiej Ligi Gminnej czekaliśmy do samego końca, i to dosłownie. O tytule mistrzowskim, a także pozostałych miejscach na podium zadecydowała ostatnia kolejka rozegrana w niedzielę 18 października. W walce o mistrza liczyły się już tylko Izbiszcze i Łyski. W rozgrywanych równolegle meczach Łyski wygrał z Żółtkami 5-1, a Izbiszcze decydującą o zwycięstwie bramkę w meczu z Zaczerlanami zdobyły w 75 minucie. Podobna sytuacja miała miejsce w kontekście walki o trzecie miejsce. Lambada gładko pokonała Pańki i musiała liczyć przynajmniej na remis, lub wygraną Rajkomu w derbach z LZS-em Choroszcz. Do 88 minuty był remis 5-5 i właśnie w tej minucie LZS Choroszcz zdobył bramkę dającą zwycięstwo i tym samym 3 miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

Po zakończeniu wszystkich meczów zawodnicy spotkali się w Choroszczy gdzie doszło do podsumowania rozgrywek ligowych, z udziałem głównego organizatora Jacka Dąbrowskiego, a także Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego i posła Damiana Raczkowskiego. Dla Izbiszcz wręczono puchar za mistrzostwo z poprzedniego roku, a także wróciło do nich przechodnie trofeum Mistrza Ligi Gminnej. Trzy najlepsze drużyny otrzymały dodatkowo pamiątkowe medale, a także wyróżniono najlepszych zawodników całych rozgrywek. Najlepszym bramkarzem został uznany Marcin Samojłowicz z Lambady Choroszcz, najlepszym obrońcą został Mariusz Gałczyk z Łysek, a najlepszym zawodnikiem Bartłomiej Sadowski z Izbiszcz. Tytuł „Króla strzelców” wywalczył Grzegorz Adamski z Żółtek, który zdobył 21 goli. Ponadto drużyna Pańk została wyróżniona nagrodą „fair play”.

Burmistrz Robert Wardziński pogratulował najlepszym zespołom, a także podziękował wszystkim zawodnikom i drużynom za zaangażowanie w sportowe życie naszej gminy i udział w rozgrywkach. Zostały też wyciągnięte wnioski z ubiegłotygodniowego spotkania z LZS-ami: wychodząc na przeciw prośbom drużyn, po rozmowach z Dyrektor Zespołu Szkół została dla zespołów Ligi Gminnej zmniejszona o 40% stawka za wynajem hali sportowej – pozwoli to jeszcze lepiej wykorzystać okres zimowy na treningi i zmniejszy obciążenia finansowe dla zawodników, szczególnie tym młodszym. Drużyny dostały także zapewnienie, że przed nowym sezonem dojdzie do systematycznego zakupu strojów dla wszystkich drużyn.

Jednak na zakończeniu Ligi Gminnej sezon piłkarskich LZS’ów się jeszcze nie kończy. Izbiszcze wkrótce zagrają w Turnieju Wojewódzkim, a wszystkie drużyny powalczą jeszcze w Pucharze Ligi, który wystartuje wkrótce i to będzie ostatni akcent gry na świeżym powietrzy w tym roku.

Zaczerlany – Izbiszcze 1-2

Całość wyników Piłkarskiej Ligi Gminnej można zobaczyć na stronie poświęconej rozgrywkom:ligagminna.ligspace.pl