Uczniowie zerówek SP w Choroszczy z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja

Czy istnieje dziecko, które nie chciałoby poznać Świętego Mikołaja? Chyba nie! 28 listopada 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0a i 0b odwiedzili Wioskę Świętego Mikołaja w „Majątku Howieny” w Pomigaczach, gdzie  spotkali się ze Świętym Mikołajem.

Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji! Na początku rozgrzały się przy zimowej herbatce oraz zjadły świąteczne pierniczki, następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych z Elfami i stworzyły bożonarodzeniowe dekoracje. Przy pomocy Elfów napisały też listy do Mikołaja, w których ukryły swoje małe marzenia. Ponadto ubierały choinkę oraz bawiły się podczas świątecznej Zumby i zabaw ruchowych. W czasie wizyty nie zabrakło Gospodarza wioski. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby zdradzić Mikołajowi swoje sekrety, które szeptały mu na ucho. Na pamiątkę spotkania wszyscy dostali imienne Certyfikaty. Po rozmowie z Mikołajem przyszedł czas na wizytę na poczcie, gdzie dzieci wrzuciły swoje listy do skrzynki, a że Mikołaj jest rekordzistą w liczbie otrzymywanej korespondencji właśnie na poczcie można było podziwiać posegregowane kartki z całego świata! Potem Elfy zaprosiły swoich gości do domu Świętego Mikołaja, aby pokazać jak On mieszka, jak ma urządzony pokój i co robi w wolnym czasie. Pomocnicy Gospodarza pokazali też Magazyn Prezentów i oprowadzili po Mini ZOO. Okazało się, że Święty Mikołaj oprócz reniferów hoduje: jeżozwierze, szopy, pawie, lamy, a nawet kangury!

Miejmy nadzieję, że wszystkim uda się dotrzymać obietnicy złożonej Świętemu Mikołajowi i dzieci będą grzeczne, a w świąteczny wieczór znajdą pod choinką swoje małe marzenia, które przedstawiły w listach…

Anna Krzywicka, Małgorzata Cieśluk