Wybory do Sejmu i Senatu: jak głosowała Choroszcz, jak Polska, kogo wybrano z Podlasia?

W niedzielę 25 października Polacy wybierali swoich reprezentantów do Zgromadzenia Narodowego (tj. Sejmu i Senatu) na najbliższe 4 lata. Frekwencja w Polsce wyniosła 50.92%, bo z 30629150 uprawnionych do głosowania z prawa wyboru posłów skorzystało 15595335. Głosy ważne oddało 15200671 osób, a nieważne 394664 (2,5%).

Wyniki w Polsce

Najwięcej głosów, bo aż 5 711 687, czyli 37.58 % wszystkich ważnych głosów, zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Ten wynik przekłada się na uzyskanie w Sejmie 235 mandatów. Jest to jedyny od 1991 roku (pierwszych w pełni wolnych wyborów po 1939) wynik pozwalający na samodzielne rządy. W Senacie w wyniku wyborów z jednomandatowych okręgów wyborczych zasiądzie 61 kandydatów z list PiS-u.

Platforma Obywatelska po ośmiu latach rządów uzyskała 3 661 474 głosów (24.09 %) i 138 mandaty w Sejmie. Senatorów z PO będzie 34.

Do Sejmu z trzecią lokatą wszedł ruch „Kukiz ‘15” z poparciem 1 339 094 głosujących (8.81 %), co przełożyło się na 42 mandaty poselskie.

Nowoczesną Ryszarda Petru poparło 1 155 370 głosujących (7.60 %) i dzięki temu ta nowa na polskiej scenie politycznej partia będzie w Sejmie reprezentowana przez 28 posłów.

Do Sejmu wejdzie też 18 posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego, który uzyskało 779 875 głosów (5.13 %). PSL będzie też reprezentowany przez 1 senatora. 4 fotele senatorskie zajmą kandydaci niezależni, a jeden mandat poselski zdobył Komitet Wyborczy Wyborców Mniejszość Niemiecka – 27 530 głosów (0.18 %).

Do Sejmu nie weszły ugrupowania:

Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni – koalicyjny komitet musiałby zdobyć zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą 8%, a uzyskał 7.55 % (1 147 102 głosów);

KORWiN – partia nie przekroczyła progu 5%, bo uzyskała poparcie 4.76 % głosujących (722 999 głosy);

Partia Razem – 550 349 głosy, czyli 3.62 % wszystkich ważnych głosów to za mało by się dostać do Sejmu, ale za to Partia Razem, podobnie jak KORWiN i Zjednoczona Lewica uzyskają subwencję z budżetu państwa.

W październikowych wyborach z poparciem poniżej 1% głosujących i bez mandatów znalazły się:

Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi – 0.28 %, 42 731 głosów,

Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczeni dla Śląska – 0.12 %, 18 668 głosów,

Komitet Wyborczy Wyborców JOW Bezpartyjni – 0.10%, 15 656 głosów,

Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!” – 0.09%, 13 113 głosów,

Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy – 0.03 %, 4 852 głosów,

Komitet Wyborczy Samoobrona – 0.03 %, 4 266 głosów,

Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej – 0.03 %, 3 941 głosów,

Komitet Wyborczy Wyborców Obywatele do Parlamentu – 0.01%, 1 964 głosów.

Jak głosowano w gminie Choroszcz?

Wybory do Senatu

Frekwencja wyniosła 51.57%, bo z 12192 zagłosowało 6288 osób (tj. o 2 mniej niż do Sejmu). Głosów nieważnych oddano 218 (3,5% – o 59 głosów więcej niż do Sejmu).

Ponad połowę, bo aż 3261 głosów (53.72%) uzyskał kandydat PiS-u Jan Dobrzyński. Drugą lokatę zdobył Maciej Zenon Żywno z PO – 1740 (28.67%). Krzysztof Krasowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Spoza Sitwy uzyskał 442 głosy (7.28%), Aneta Grudzińska z Komitetu Wyborczego Wyborców Polska Obywatelska zyskała poparcie 273 osób (4.50%), Jolanta Kamińska z Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskie zdobyła 229 głosów (3.77%), a 125 głosów (2.06%) oddali gminni wyborcy na Janusza Kamińskiego reprezentującego Komitet Wyborczy Wyborców Pakt Obywatelski.

 Wykres Senat wyniki Choroszcz

Wybory do Sejmu

W gminie Choroszcz z 12192 uprawnionych obywateli z czynnego prawa wyborczego skorzystało 6290, czyli 51.59%. Mieszkańcy oddali 6131 głosów ważnych i 159 głosów nieważnych. Głosy nieważne stanowiły 2,52% wszystkich głosów.

W aż 7 z 9 obwodowych komisji wyborczych odnotowano frekwencję przekraczającą 50%. Najaktywniej głosowano w Klepaczach – 63.08%, w remizie na Dominikańskiej – 56.30% oraz, ex aequo w choroskim gimnazjum i w Łyskach – po 55.88%.

Poza DPS-em i szpitalem, w których były siedziby niepowszechnych obwodów, najniższą frekwencję odnotowano w Kruszewie – zaledwie 37.50% oraz w Rogowie – tylko 40.96%.

Choroszcz Sejm

Bezsprzecznie największą popularnością wśród głosujących we wszystkich obwodach cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość. Na PiS oddano prawie co drugi głos, bo aż 2983 głosów, czyli 48.65% wszystkich ważnych głosów.

Platforma Obywatelska RP uzyskała drugą lokatę z duża stratą do lidera. 1024 głosów to 16.70% wszystkich ważnych głosów. Trzecie miejsce z 12.04% poparciem i 738 głosami zajął beniaminek tegorocznych wyborów Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’15”.

Czwarte miejsce – poparcie 6.13% głosujących i 376 głosów to Nowoczesna Ryszarda Petru, a partię KORWiN do Sejmu chciało wysłać 5.28% głosujących mieszkańców gminy, czyli 324 osoby.

Zjednoczona Lewica uzyskała 264 głosy (4.31%), Polskie Stronnictwo Ludowe 224 głosy (3.65%), Partia Razem 163 głosy (2.66%).

Najmniejsze poparcie uzyskały: Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi – 25 głosów (0.41%), Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy – 6 głosów (0.10%) i Komitet Wyborczy Samoobrona – 4 głosy (0.07%).

Pierwszą dziesiątkę kandydatów do Sejmu z największym poparciem w gminie otwiera Krzysztof JURGIEL z PiS – 1033 głosy (16.85% wszystkich ważnych głosów), dalej Dariusz PIONTKOWSKI (PiS) – 696 głosy (11.35%), Damian RACZKOWSKI (PO) – 410 głosy (6.69%).

Dalej: Jacek ŻALEK (PiS) – 337, Krzysztof TRUSKOLASKI (Nowoczesna.pl) – 261, Wioletta KOWIESKA (PiS) – 254, Adam ANDRUSZKIEWICZ („Kukiz’15”) – 250, Robert TYSZKIEWICZ (PO) – 245, Wanda JANKOWSKA („Kukiz’15”) – 241, a dziesiątkę zamyka Szczepan Kamil BARSZCZEWSKI (KORWiN) – 204. Tabela 1 na dole artykułu zawiera wykaz kandydatów na posłów uporządkowanych wg liczby głosów uzyskanych w gminie Choroszcz.

Daleki bliski kandydat

W tegorocznych wyborach wystartowało aż 5 mieszkańców gminy Choroszcz. Niestety żadna z kandydujących osób nie dostała się do Sejmu, a łączne poparcie dla miejscowych kandydatów wyniosło w sumie 8,5% wszystkich ważnych głosów oddanych w gminie.

Wioletta Kowieska (PiS) – 755 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 254)

Wanda Jankowska (Kukiz ’15) – 661 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 241)

Artur Budnicki (Kukiz ’15) – 260 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 13)

Magdalena Tywończuk (ZL) – 151 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 9)

Marian Ambrożewski (Nowoczesna Ryszarda Petru) – 62 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 7)

Zdecydowanie lepiej w skali województwa radzili sobie kandydaci wiązani biograficznie z gminą Choroszcz. Damian Raczkowski (PO) zdobył na liście Platformy czwarty wynik, a Wojciech Janusz Koronkiewicz był trzeci pod względem ilości uzyskanych głosów na liście Zjednoczonej Lewicy. Jednak w obu przypadkach było to za mało, aby zdobyć poselski mandat, bo Platforma w wyniku wyborów mogła wprowadzić na Podlasiu 3 posłów do Sejmu, a Zjednoczona Lewica nie przekroczyła progu wyborczego dla komitetów koalicyjnych, który wynosi 8%.

Damian Raczkowski (PO) – 7331 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 410)

Wojciech Janusz Koronkiewicz (ZL) – 3034 (w tym głosów z gminy Choroszcz: 50)

Głosowanie na Podlasiu

W naszym województwie z 947710 uprawnionych mieszkańców z prawa do głosowania w wyborach do Sejmu skorzystało 446341 osób, z czego 435368 oddało głos ważny, a 10973 głos nieważny (2,5% wszystkich głosujących).

Tak jak w gminie najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość – 197575 głosów (45.38% wszystkich ważnych głosów), na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska – 72894 głosy (16.74%), na trzecim Ruch „Kukiz 15” – 39509 głosów (9.07%). Następne miejsca to: Polskie Stronnictwo Ludowe – 35116 głosów (8.07%), koalicyjna Zjednoczona Lewica – 32015 głosów (7.35%), Nowoczesna Ryszarda Petru – 23361 głosów (5.37%), KORWiN – 20297 głosy (4.66%), Partia Razem – 11258 głosów (2.59%). Poniżej procentowego poparcia w podlaskim uprasowały się: Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi – 2088 głosów (0.48%), Komitet Wyborczy Kongres Nowej Prawicy – 629 głosów (0.14%) i Komitet Wyborczy Samoobrona – 626 głosów (0.14%).

Posłowie i senatorowie z Podlasia

W wyniku wyborów do Sejmu z Podlasia spośród 283 osób kandydujących (171 mężczyzn i 112 kobiet) wyłoniono 14 posłów:

Z Prawa i Sprawiedliwości posłami zostało 8 kandydatów z największą liczbą głosów: Krzysztof Jurgiel, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski, Lech Kołakowski, Jacek Żalek, Bernadeta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski i Jacek Bogucki.

Z Platformy Obywatelskiej mandaty uzyskali: Robert Tyszkiewicz, Bożena Kamińska i Tomasz Cimoszewicz.

Z KWW Kukiz’15 posłem został Adam Andruszkiewicz. Z Nowoczesnej Ryszarda Petru: Krzysztof Truskolaski, a z Polskiego Stronnictwa Ludowego Kazimierz Baszko.

Senatorami zostali wybrani trzej kandydaci Prawa i Sprawiedliwości: Jan Dobrzyński, Bohdan Paszkowski i Tadeusz Romańczuk.

Wojciech Jan Cymbalisty, fot. wikipedia/commons

oprac. na podst. oficjalnych wyników wyborów opublikowanych przez PKW: http://parlament2015.pkw.gov.pl/

Tabela 1. Tabela z kandydatami do Sejmu uporządkowana wg liczby uzyskanych głosów w gminie Choroszcz.

Nr listy Komitet Nr kandydata Imię i nazwisko Zdobyte głosy Wynik wyborczy (%)
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 1 Krzysztof JURGIEL 1033
16.85%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 3 Dariusz PIONTKOWSKI 696
11.35%
2 KW Platforma Obywatelska RP 3 Damian RACZKOWSKI 410
6.69%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 5 Jacek ŻALEK 337
5.50%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 1 Krzysztof TRUSKOLASKI 261
4.26%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 22 Wioletta KOWIESKA 254
4.14%
7 KWW „Kukiz’15” 1 Adam ANDRUSZKIEWICZ 250
4.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 1 Robert TYSZKIEWICZ 245
4.00%
7 KWW „Kukiz’15” 17 Wanda JANKOWSKA 241
3.93%
4 KW KORWiN 1 Szczepan Kamil BARSZCZEWSKI 204
3.33%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 2 Jarosław ZIELIŃSKI 193
3.15%
2 KW Platforma Obywatelska RP 28 Tomasz CIMOSZEWICZ 156
2.54%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 10 Henryk Jan WNOROWSKI 109
1.78%
7 KWW „Kukiz’15” 2 Dominika JOCZ 83
1.35%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 1 Krzysztof Janusz BIL-JARUZELSKI 80
1.30%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 28 Karol TYLENDA 78
1.27%
5 Komitet Wyborczy PSL 28 Jarosław MATWIEJUK 70
1.14%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 8 Jacek BOGUCKI 50
0.82%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 28 Wojciech Janusz KORONKIEWICZ 50
0.82%
5 Komitet Wyborczy PSL 1 Mieczysław Kazimierz BASZKO 48
0.78%
3 KW Razem 1 Seweryn PROKOPIUK 46
0.75%
2 KW Platforma Obywatelska RP 2 Bożena KAMIŃSKA 44
0.72%
2 KW Platforma Obywatelska RP 4 Renata PRZYGODZKA 43
0.70%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 18 Krzysztof TOŁWIŃSKI 42
0.69%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 3 Aleksander SOSNA 39
0.64%
2 KW Platforma Obywatelska RP 5 Adam MUSIUK 35
0.57%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 9 Grzegorz KUCHAREWICZ 30
0.49%
3 KW Razem 2 Justyna REMBISZEWSKA 27
0.44%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 2 Marta KONOPKA 27
0.44%
5 Komitet Wyborczy PSL 2 Wiesław ŻYLIŃSKI 23
0.38%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 6 Bernadeta KRYNICKA 22
0.36%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 6 Mirosław Mikołaj CZYKWIN 22
0.36%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 21 Barbara ZALEWSKA 21
0.34%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 11 Elżbieta KRASZEWSKA 18
0.29%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 26 Monika Mariola KONDRACKA 18
0.29%
7 KWW „Kukiz’15” 6 Elżbieta KOZAKIEWICZ 18
0.29%
4 KW KORWiN 3 Marcin SAWICKI 17
0.28%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 2 Adam RYBAKOWICZ 16
0.26%
7 KWW „Kukiz’15” 3 Adam KIEŁCZEWSKI 16
0.26%
2 KW Platforma Obywatelska RP 21 Maciej BIERNACKI 15
0.24%
5 Komitet Wyborczy PSL 27 Włodzimierz SZYPCIO 14
0.23%
7 KWW „Kukiz’15” 5 Leszek LEWOC 14
0.23%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 15 Bożena Jolanta JELSKA – JAROŚ 13
0.21%
4 KW KORWiN 2 Lilija MOSHECHKOVA 13
0.21%
7 KWW „Kukiz’15” 11 Mariusz RAFAŁKO 13
0.21%
7 KWW „Kukiz’15” 14 Artur BUDNICKI 13
0.21%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 13 Piotr Karol BUJWICKI 12
0.20%
4 KW KORWiN 7 Mariusz KRUK 12
0.20%
4 KW KORWiN 10 Jakub TOCZYDŁOWSKI 12
0.20%
5 Komitet Wyborczy PSL 5 Jerzy LESZCZYŃSKI 12
0.20%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 20 Urszula TOMASIK 11
0.18%
7 KWW „Kukiz’15” 7 Eugenia SIEBIATYŃSKA 11
0.18%
7 KWW „Kukiz’15” 20 Dorota RADZISZEWSKA 11
0.18%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 1 Dawid Bohdan MARUSZEWSKI 10
0.16%
2 KW Platforma Obywatelska RP 14 Emilia KUC 9
0.15%
3 KW Razem 4 Urszula RADUCHA 9
0.15%
4 KW KORWiN 19 Magdalena RYŚ 9
0.15%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 23 Magdalena TYWOŃCZUK 9
0.15%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 4 Anna TODORCZUK 9
0.15%
3 KW Razem 3 Tadeusz Zenon NOWAK 8
0.13%
4 KW KORWiN 4 Krzysztof Dawid KOWALEWSKI 8
0.13%
5 Komitet Wyborczy PSL 19 Andrzej Zbigniew KORONKIEWICZ 8
0.13%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 6 Tomasz PERKOWSKI 8
0.13%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 4 Lech Antoni KOŁAKOWSKI 7
0.11%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 25 Dorota ŁYNKO 7
0.11%
2 KW Platforma Obywatelska RP 6 Leszek Stanisław CIEŚLIK 7
0.11%
2 KW Platforma Obywatelska RP 20 Patrycja PAC 7
0.11%
3 KW Razem 24 Marta SAKOWSKA 7
0.11%
4 KW KORWiN 28 Jacek POLECKI 7
0.11%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 11 Mikołaj MIRONOWICZ 7
0.11%
7 KWW „Kukiz’15” 9 Emil JAKONCZUK 7
0.11%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 10 Adrian BOKINIEC 7
0.11%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 22 Marian AMBROŻEWSKI 7
0.11%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 28 Andrzej Stanisław MAŁKOWSKI 7
0.11%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 7 Kazimierz GWIAZDOWSKI 6
0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 9 Anna GRYCUK 6
0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 25 Stanisława POLAK 6
0.10%
2 KW Platforma Obywatelska RP 27 Małgorzata ADAMOWICZ-NOSOWSKA 6
0.10%
3 KW Razem 5 Jakub POPŁAWSKI 6
0.10%
3 KW Razem 6 Dorota KOCZOT 6
0.10%
5 Komitet Wyborczy PSL 3 Cezary CIEŚLUKOWSKI 6
0.10%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 4 Anna JASIONEK 6
0.10%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 24 Zbigniew Bartłomiej WOJNO 6
0.10%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 14 Jan ŻOCHOWSKI 5
0.08%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 16 Marek Adam KOMOROWSKI 5
0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 8 Mirosław RECZKO 5
0.08%
2 KW Platforma Obywatelska RP 12 Anna Maria DOBROWOLSKA-CYLWIK 5
0.08%
3 KW Razem 11 Adam SAKOWSKI 5
0.08%
3 KW Razem 12 Magdalena SIELAWA 5
0.08%
3 KW Razem 17 Michał IWANIUK 5
0.08%
3 KW Razem 20 Ewa IWANIUK 5
0.08%
4 KW KORWiN 11 Marta KOZŁOWSKA 5
0.08%
4 KW KORWiN 21 Katarzyna JABŁOŃSKA 5
0.08%
4 KW KORWiN 24 Piotr KOWALSKI 5
0.08%
4 KW KORWiN 26 Katarzyna ZAJKO 5
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 4 Wojciech GROCHOWSKI 5
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 6 Mikołaj JANOWSKI 5
0.08%
5 Komitet Wyborczy PSL 10 Jan ZALEWSKI 5
0.08%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 21 Marcin Adam WRÓBEL 5
0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 13 Piotr MOSS 5
0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 19 Magda MATWIEJCZYK 5
0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 22 Tomasz PIÓRKOWSKI 5
0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 24 Jerzy KOSTECKI 5
0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 26 Waldemar RYDZEWSKI 5
0.08%
7 KWW „Kukiz’15” 28 Paweł GONCZARUK 5
0.08%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 9 Artur KALINOWSKI 5
0.08%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 23 Iwona TYSZKIEWICZ 5
0.08%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 23 Barbara KARŁOWICZ 4
0.07%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 24 Bożena NIENAŁTOWSKA 4
0.07%
2 KW Platforma Obywatelska RP 11 Adam JANKOWSKI 4
0.07%
2 KW Platforma Obywatelska RP 16 Ewelina CHODKIEWICZ 4
0.07%
2 KW Platforma Obywatelska RP 18 Beata FALKOWSKA 4
0.07%
3 KW Razem 21 Igor Łukasz GUTOWSKI 4
0.07%
4 KW KORWiN 5 Stanisław NICEWICZ 4
0.07%
4 KW KORWiN 12 Robert Artur DANIŁOWICZ 4
0.07%
5 Komitet Wyborczy PSL 21 Danuta WIERZBICKA 4
0.07%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 8 Barbara BOHDAN 4
0.07%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 19 Agnieszka Ada WIŃSKA 4
0.07%
7 KWW „Kukiz’15” 15 Wojciech ŁUPIŃSKI 4
0.07%
7 KWW „Kukiz’15” 16 Piotr OSTROWSKI 4
0.07%
7 KWW „Kukiz’15” 21 Maria MOSIEJEWSKA 4
0.07%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 11 Anna PREDKO-MALISZEWSKA 4
0.07%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 13 Karol BUKRABA 4
0.07%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 21 Janusz MAJEWSKI 4
0.07%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 25 Iwona Marzena KAMIŃSKA 4
0.07%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 27 Andrzej MIODUSZEWSKI 3
0.05%
2 KW Platforma Obywatelska RP 10 Wiesław Antoni STALEWSKI 3
0.05%
2 KW Platforma Obywatelska RP 13 Franciszek Krzysztof ŻERO 3
0.05%
2 KW Platforma Obywatelska RP 23 Aneta Urszula BORYSEWICZ-WYSOCKA 3
0.05%
3 KW Razem 7 Janusz Stanisław BACIA 3
0.05%
3 KW Razem 8 Magdalena MIPS 3
0.05%
3 KW Razem 13 Grzegorz SENDA 3
0.05%
3 KW Razem 14 Małgorzata Edyta STĘPIŃSKA 3
0.05%
3 KW Razem 15 Robert Łukasz WYSOCKI 3
0.05%
3 KW Razem 18 Małgorzata Alicja BORUTA 3
0.05%
3 KW Razem 19 Karol WYSOCKI 3
0.05%
3 KW Razem 22 Halina KURIANOWICZ-ZIELIŃSKA 3
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 15 Joanna KITLAS 3
0.05%
5 Komitet Wyborczy PSL 25 Wiktor BRZOSKO 3
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 5 Arkadiusz WASZKIEWICZ 3
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 12 Aniela Halina PIECZYŃSKA 3
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 14 Jan NETTER 3
0.05%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 26 Katarzyna ŻERUŃ 3
0.05%
7 KWW „Kukiz’15” 4 Marian NIECIECKI 3
0.05%
7 KWW „Kukiz’15” 10 Antoni CYDZIK 3
0.05%
7 KWW „Kukiz’15” 18 Aneta Magdalena SZTUR 3
0.05%
7 KWW „Kukiz’15” 23 Izabela Karolina KOŁCZ 3
0.05%
7 KWW „Kukiz’15” 25 Izabela SAROSIEK 3
0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 5 Paweł KOWALCZYK 3
0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 7 Marcin SARNACKI 3
0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 12 Paulina SZMURŁO 3
0.05%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 16 Katarzyna KISIELEWSKA-MARTYNIUK 3
0.05%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 2 Tomasz RUDY 3
0.05%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 9 Karolina POLAK 3
0.05%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 12 Marcin KLECZKOWSKI 2
0.03%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 17 Mirosław HARTUNG 2
0.03%
3 KW Razem 9 Michał Łukasz GRZEJSZCZYK 2
0.03%
3 KW Razem 16 Kamila Maria PETRIKOWSKA 2
0.03%
4 KW KORWiN 8 Stanisław BARTNIK 2
0.03%
4 KW KORWiN 9 Grzegorz GRYKA 2
0.03%
4 KW KORWiN 13 Eugeniusz LUBOWICKI 2
0.03%
4 KW KORWiN 22 Walentyna SAWICKA 2
0.03%
4 KW KORWiN 23 Grażyna GAWĘCKA 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 7 Stefan KRAJEWSKI 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 8 Elżbieta PARZYCH 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 9 Anna BIEGAŃSKA 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 13 Tadeusz CHOŁKO 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 16 Barbara KOTOWICZ 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 17 Leon CHLABICZ 2
0.03%
5 Komitet Wyborczy PSL 20 Agnieszka Janina WOJTKOWSKA 2
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 18 Karolina LIPIEC 2
0.03%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 27 Agnieszka NAZARUK-ZDANUCZYK 2
0.03%
7 KWW „Kukiz’15” 8 Mirosław BASIEWICZ 2
0.03%
7 KWW „Kukiz’15” 27 Janusz KOPKO 2
0.03%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 27 Patrycja Katarzyna DĄBROWSKA 2
0.03%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 10 Ewa JAKÓBCZAK 2
0.03%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 13 Sabina Teresa BENEK 2
0.03%
13 KW Samoobrona 5 Grażyna MILEWSKA 2
0.03%
15 2 Beata Elżbieta KOPACKA 2
0.03%
1 KW Prawo i Sprawiedliwość 19 Henryk ŁUKASZEWICZ 1
0.02%
2 KW Platforma Obywatelska RP 7 Piotr SERDYŃSKI 1
0.02%
2 KW Platforma Obywatelska RP 15 Błażej Jakub KRYNICKI 1
0.02%
2 KW Platforma Obywatelska RP 17 Cezary WITKOWSKI 1
0.02%
2 KW Platforma Obywatelska RP 22 Marek SAMUL 1
0.02%
3 KW Razem 10 Kinga KWAPISZ 1
0.02%
3 KW Razem 23 Michał SYDOW 1
0.02%
4 KW KORWiN 14 Dorota KUCZYNKO 1
0.02%
4 KW KORWiN 16 Agnieszka KICIŃSKA 1
0.02%
4 KW KORWiN 18 Szymon SZESTOWICKI 1
0.02%
4 KW KORWiN 27 Mikołaj STELMACH 1
0.02%
5 Komitet Wyborczy PSL 11 Danuta Teresa ZAWADZKA 1
0.02%
5 Komitet Wyborczy PSL 14 Krystyna Marianna DOBROŁOWICZ 1
0.02%
5 Komitet Wyborczy PSL 22 Agnieszka ZAWISTOWSKA 1
0.02%
5 Komitet Wyborczy PSL 23 Ewa JAKUBIAK 1
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 7 Karol KORNELUK 1
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 9 Michał SANIEWSKI 1
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 10 Adam DĘBSKI 1
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 13 Sławomir GROMADZKI 1
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 16 Mirosław SKIEPKO 1
0.02%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 20 Wiesław PIETUCH 1
0.02%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 17 Beata MALINOWSKA 1
0.02%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 18 Karolina Patrycja BASZEŃ 1
0.02%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 20 Monika KONARZEWSKA 1
0.02%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 26 Andrzej PYŁKO 1
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 6 Dominik LISOWSKI 1
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 8 Piotr Adam KIK 1
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 11 Igor Mateusz ROGALSKI 1
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 12 Grzegorz WITLIB 1
0.02%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 14 Ewa BURZYŃSKA 1
0.02%
13 KW Samoobrona 11 Urszula GÓRSKA 1
0.02%
13 KW Samoobrona 15 Edward POLAKOWSKI 1
0.02%
15 3 Michał HOFFMAN 1
0.02%
15 4 Maciej WINOWSKI 1
0.02%
15 7 Agata PARZYSZEK 1
0.02%
15 16 Dariusz RADEK 1
0.02%
2 KW Platforma Obywatelska RP 19 Witold Wincenty RACIS 0
0%
2 KW Platforma Obywatelska RP 24 Mateusz Damian GUTOWSKI 0
0%
2 KW Platforma Obywatelska RP 26 Jerzy KARP 0
0%
4 KW KORWiN 6 Joanna Barbara MACIEJEWICZ 0
0%
4 KW KORWiN 15 Paweł MAJEWSKI 0
0%
4 KW KORWiN 17 Tomasz MIŁKOWSKI 0
0%
4 KW KORWiN 20 Andrzej ZDANKIEWICZ 0
0%
4 KW KORWiN 25 Kamil SZABŁOWSKI 0
0%
5 Komitet Wyborczy PSL 12 Józef CHMIELEWSKI 0
0%
5 Komitet Wyborczy PSL 18 Marcin KARCZEWSKI 0
0%
5 Komitet Wyborczy PSL 24 Marcin Marian BIELEC 0
0%
5 Komitet Wyborczy PSL 26 Ireneusz Adam STRĘKOWSKI 0
0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 15 Mariusz Waldemar JÓZEFOWICZ 0
0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 17 Bogusława DROZD 0
0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 22 Weronika KOSTRZANOWSKA 0
0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 24 Patryk DĄBROWSKI 0
0%
6 KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni 25 Sandra SKORUPA 0
0%
7 KWW „Kukiz’15” 12 Piotr PRUSINOWSKI 0
0%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 3 Mateusz WITCZUK 0
0%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 8 Mariusz PIERKO 0
0%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 14 Daniel KOWALCZUK 0
0%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 15 Marcin CZEREMCHA 0
0%
8 KW Nowoczesna Ryszarda Petru 19 Iwona POPŁAWSKA-ARTEMIUK 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 3 Grzegorz Jerzy SEIBERT 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 4 Anna Bogumiła ŁAPTOS 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 5 Miłosz NARTOWICZ 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 7 Ewa Grażyna PRZYBYLAK 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 15 Julia Janina OBARZANEK 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 16 Maciej WESOŁOWSKI 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 17 Tomasz KASPERCZUK 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 18 Robert Ryszard DUZIAK 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 19 Tomasz Piotr KOŁODZIEJ 0
0%
10 KWW Zbigniewa Stonogi 20 Tomasz Rafał HUREK 0
0%
13 KW Samoobrona 1 Andrzej Eugeniusz CHMIELEWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 2 Jan PERKOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 3 Kazimierz KORYTKOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 4 Tadeusz SADOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 6 Józef FIERTEK 0
0%
13 KW Samoobrona 7 Marek KRYŃSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 8 Wiesław CZEROBKA 0
0%
13 KW Samoobrona 9 Dariusz Stanisław JAGŁOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 10 Adam Piotr MOICZEK 0
0%
13 KW Samoobrona 12 Józef Izydor KOZŁOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 13 Przemysław REMBISZEWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 14 Kamil KUŁAK 0
0%
13 KW Samoobrona 16 Anna JAGŁOWSKA 0
0%
13 KW Samoobrona 17 Janina PUCZYŃSKA 0
0%
13 KW Samoobrona 18 Ewa PIETRZAK 0
0%
13 KW Samoobrona 19 Anna MAKSIMCZUK 0
0%
13 KW Samoobrona 20 Grzegorz SOKOŁOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 21 Katarzyna KONCEWICZ 0
0%
13 KW Samoobrona 22 Iwona KRZYWICKA 0
0%
13 KW Samoobrona 23 Czesław KOZŁOWSKI 0
0%
13 KW Samoobrona 24 Katarzyna SOLMIŃSKA 0
0%
13 KW Samoobrona 25 Krystyna ANDRACKA 0
0%
13 KW Samoobrona 26 Emil TRZASKA 0
0%
13 KW Samoobrona 27 Katarzyna OGONOWSKA 0
0%
15 1 Piotr Jan RAKOWSKI 0
0%
15 5 Anna ŁOZIŃSKA 0
0%
15 6 Grzegorz ZUBRZYCKI 0
0%
15 8 Marcin PRUSZKO 0
0%
15 9 Agnieszka Olga GRUDZIŃSKA 0
0%
15 10 Mateusz ZAGROBA 0
0%
15 11 Jadwiga Barbara LAWRO-WILCZEWSKA 0
0%
15 12 Ryszard HODUN 0
0%
15 13 Antonina Władysława KLEMENSOWICZ 0
0%
15 14 Małgorzata RAKOWSKA 0
0%
15 15 Urszula WINOWSKA 0
0%