Miasto i GminaSport

Puchar Polski: tylko Izbiszcze z awansem do II rundy

Wczoraj zostały rozegrane mecze I rundy Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek zagrały rezerwy Narwi Choroszcz, Izbiszcze, Lambada Choroszcz i LZS Choroszcz. Było pewne, że w drugiej rundzie zaprezentuje się przynajmniej jedna drużyna bowiem w „gminnych derbach” zmierzyły się Narew II Choroszcz i Izbiszcze – górą byli zawodnicy z Izbiszcz, którzy bez problemów wygrali 5-0. W drugim meczu rozegranym na Stadionie Miejskim w Choroszczy Lambada Choroszcz mimo prowadzenia do przerwy 2-0 przegrała 2-3 z KS Sokoły. Trzecie spotkanie to wyjazdowy mecz LZS Choroszcz z Pogonią Łapy, rywale do przerwy prowadzili 1-0, drugą połowę 2-1 wygrał LZS – dogrywka nie dała skutku i o awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Pogoni wygrywając 5-4.

Wyniki I rundy PP (niedziela, 18 sierpnia):

Narew II Choroszcz – Izbiszcze 0-5
Lambada Choroszcz – KS Sokoły 2-3
Pogoń Łapy – LZS Choroszcz 2-2, k.5-4

W II rundzie, która planowana jest na środę 28 sierpnia zagrają Izbiszcze i pierwsza drużyna Narwi Choroszcz. Gdy będą znani rywale to poinformujemy.