Obchody 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz lokalne stowarzyszenia serdecznie zapraszają mieszkańców miasta, gminy, społeczność szkolną, przedstawicieli organizacji pozarządowych, OSP, zakładów pracy i wszystkich zainteresowanych do obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wydarzenie poświęcone pamięci ofiar bezwzględnych totalitaryzmów niemieckiego i sowieckiego, a także przypominające o bohaterskich obrońcach Rzeczypospolitej Polskiej rozpocznie się w niedzielę 1 września o 13:15 na Rynku 11 Listopada, zaraz po Mszy Świętej (12:15). 

1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.

Serdecznie zapraszamy!