Miasto i GminaSportWydarzenia

Liga Gminna zakończona: w niedzielę zawody powiatowe i Puchar Ligi

Sezon ligowy 2019 na gminnych boiskach piłkarskich został zakończony. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Izbiszcz, która zdetronizowała tym samym mistrza poprzednich dwóch sezonów czyli LZS Choroszcz. Drużyna Jacka Dąbrowskiego zajęła ostatecznie 2 miejsce, a brązowe medale wywalczyli piłkarze Zaczerlan. W niedzielę 13 października zostały rozegrane ostatnie mecze i doszło do oficjalnego podsumowania sezonu z udziałem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, który cyklicznie wspiera rozgrywki. Oprócz pucharów i medali wręczono także wyróżnienia indywidualne: najlepszym strzelcem z 32 bramkami został Rafał Olsiewicz zawodnik Izbiszcz. Pozostałe wyróżnienia trafiły w ręce zawodników Zaczerlan: Wojciech Brzeziński został najlepszym zawodnikiem, a Stanisław Lebiedziński najlepszym bramkarzem.

22 września:

14:00 Lambada Choroszcz – Izbiszcze 0-3 w.o.
12:00 Piorun Pańki – YellowCity 0-3 w.o.

========

Więcej o rozgrywkach na specjalnej stronie – znajdują się tam składy, strzelcy i statystyki

Rozgrywki ligowe zakończone ale to jeszcze nie koniec zmagań gminnych piłkarzy. Niebawem rozpocznie się Puchar Ligi, który kończy sezon piłkarskich gminnych drużyn. W środę 16 października rozlosowano grupy Pucharu Ligi. W grupie A znalazły się: YellowCity, Zaczerlany i Lambada Choroszcz, a w grupie B LZS Choroszcz, Izbiszcze i Pioruński Rajkom. W najbliższą niedzielę 20 października odbędzie się jedno spotkanie Pucharu Ligi: Lambada Choroszcz vs. YellowCity (godz. 11:00, boisko w Pańkach), a na boisku w Łyskach najlepsza dwójka ligowa: Izbiszcze i LZS Choroszcz, a także Halickie i Dobrzyniówka powalczą w turnieju powiatowym (początek godz. 10:00).