Sport

Artur Liberacki Mistrzem Gminy w Tenisie Stołowym!

W niedzielę 31 stycznia na auli Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbyły się Mistrzostwa Gminy Choroszcz w Tenisie Stołowym zorganizowane przez M-GCKiS przy wsparciu Jacka Dąbrowskiego. Na starcie stanęło 34 uczestników (w tym dwie Panie). Na początku dokonano losowania „drabinki turniejowej” i przystąpiono do meczów eliminacyjnych. Każdy z uczestników nie odpadał z gry nawet po pierwszej porażce – przegrywając pierwszy mecz można było także dojść do finału. Dopiero druga porażka w turnieju eliminowała danego zawodnika z gry. Turniej rozpoczął się o godzinie 12, a finał rozegrano tuż przed godzina 17 – w tym czasie rozegrano 68 pojedynków. Odbyło się wiele emocjonujących pojedynków i nie obyło się bez niespodzianek. Mistrz Gminy z poprzedniego roku: Zbigniew Dziejma nie obronił tytułu i zajął dopiero 7 miejsce. Podobnie nie powiodło się srebrnemu medaliście sprzed roku Piotrowi Markowskiemu, który został sklasyfikowany na miejscach 9-12. Do grona najlepszej „szóstki” turnieju awansowali: reprezentanci Choroszczy Rafał Lenczewski, Marcin Lubowicki i Grzegorz Adamski, reprezentant Izbiszcz Tomasz Kociakowski, a także Mateusz Zagórski ze Śliwna i Artur Liberacki z Krupnik. Na początek w meczach o prawo gry w półfinale spotkali się Mateusz Zagórski i Rafał Lenczewski – górą był Rafał Lenczewski, a także Grzegorz Adamski i Marcin Lubowicki, gdzie zwyciężył ten pierwszy. W półfinale, bardziej doświadczony Tomasz Kociakowski pokonał Rafała Lenczewskiego 3-1, w drugim półfinale natomiast Artur Liberacki 3-0 wygrał z Grzegorzem Adamskim. Przed finałem rozegrano mecz o 3 miejsce, w którym Rafał Lenczewski 3-1 pokonał Grzegorza Adamskiego. W wielkim finale zagrali więc Artur Liberacki i Tomasz Kociakowski. Reprezentant Krupnik Artur Liberacki pewnie 3-0 pokonał brązowego medalistę sprzed roku Tomasza Kociakowskiego i został nowym Mistrzem Gminy Choroszcz w Tenisie Stołowym – gratulujemy! Warto podkreślić także, że tegoroczny zwycięzca w całym turnieju nie stracił choćby jednego seta! Dziękujemy w tym miejscu dla Dyrektor Zespołu Szkół w Choroszczy za użyczenie stołów, a dla Sekcji Obsługi Urzędu Miejskiego za ich transport.