Dziecko jako nauczyciel w Przedszkolu w Choroszczy

Dziecko jako nauczyciel – innowacyjne podejście do procesu kształcenia w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

Jednym z priorytetów naszego przedszkola jest wspieranie dziecka w rozwijaniu jego pasji i zainteresowań. Ostatnio czterolatki z grupy Biedronki miały możliwość poznawania życia dinozaurów na zajęciach prowadzonych przez swojego starszego kolegę z grupy Zuchy Michała Pycza. Michał interesuje się dinozaurami. Posiada liczną kolekcję figurek oraz książek poświęconych tym pradawnym zwierzętom. Z entuzjazmem przyjął propozycję podzielenia się wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami.
Dzieci były zachwycone słuchając starszego kolegi, który z zapałem opowiadał im o zwyczajach poszczególnych dinozaurów. Michał czytał maluchom ciekawostki o pradawnych zwierzętach, pokazywał obrazki i pozwalał dotykać swoje cenne eksponaty. Michał był naprawdę bardzo dumny z tego, że małe dzieci słuchały go z tak ogromnym zainteresowaniem oraz zadawały wiele pytań świadczących o tym, że temat naprawdę je zainteresował.
Eksperymentalne zajęcia się udały przynosząc korzyści i wiele radości dla wszystkich przedszkolaków. Na pewno będą one kontynuowane w przyszłości.

Małgorzata Hubbell

20160216_084721