Wsie Rogówek i Majątek Rogowo gościły parafialną drogę krzyżową – fotorelacja

W Niedzielę Męki Pańskiej popularnie zwaną Niedzielą Palmową w Rogówku i Rogowie Majątku odbyła się plenerowa droga krzyżowa choroszczańskiej parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika. Kilkaset osób wspólnie modliło się w pięknej, uporządkowanej przestrzeni nadnarwiańskich miejscowości. Społeczność obu wsi – wraz z koloniami – od dłuższego czasu pieczołowicie przygotowywała się do wydarzenia, a liczba przybyłych była miłą nagrodą za pracę organizacyjną.

Zebrani rozpoczęli modlitwę od koronki do Miłosierdzia Bożego, następnie na trasie Rogówek – Majątek Rogowo – Rogówek uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Choć w pierwszych sekundach wydarzenia na trwałe wpisanego w wielkopostny krajobraz parafii sypnęło gradem, nie przestraszyło to zebranych. Wkrótce pogoda się polepszyła.

W przyszłym roku 9 kwietnia plenerową drogę krzyżową zorganizują Żółtki. Tradycyjnie strażacy z jednostek OSP tworzyli szpaler i czuwali nad porządkiem wydarzenia, a policjanci nad bezpieczeństwem procesji. Proboszcz parafii ks. Leszek Struk w słowie na zakończenie nabożeństwa – wypowiedzianym obok krzyża w Rogówku z 1889 upamiętniającego stary wiejski cmentarz choleryczny – podziękował wszystkim za udział i wspólną modlitwę. Zaprosił na przyszłoroczną drogę w Żółtkach. Wśród parafialnych wsi czekających na swoje nabożeństwo plenerowe są Topilec, Zaczerlany, Kościuki i Sienkiewicze.

WJC