Puchar Polski: Izbiszcze z awansem do kolejnej rundy

W sobotę 13 sierpnia dwie drużyny z Piłkarskiej Ligi Gminnej walczyły w rundzie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Awans uzyskały tylko Izbiszcze, które wygrały z Iskrą Narew 4-2. Sztuka ta nie udała się Lambadzie Choroszcz, która po znakomitym starcie w poprzednim roku (awans do IV rundy) tym razem odpadała już po pierwszym meczu przegrywając 0-3 z Orłem Kulesze Kościelne. Izbiszcze w kolejnej rundzie zmierzą się z LZS Narewką, a także na tym etapie do gry włączy się Narew Choroszcz, która zagra z Hetmanem Tykocin. Izbiszcze staną przed szansą osiągnięcia swojego historycznego wyniku w tych rozgrywkach, bowiem w poprzednim starcie w 2011 roku odpadły właśnie po drugim spotkaniu. O terminach meczów Izbiszcze – LZS Narewka i Narew Choroszcz – Hetman Tykocin poinformujemy w przyszłym tygodniu.

Runda wstępna Pucharu Polski:

Iskra Narew – Izbiszcze 2-4 (0-2) Bramki: Rafał Olsiewicz -3, Bartłomiej Sadowski

Skład: Paweł Szczygielski – Adrian Silwonik, Karol Kownacki, Damian Sadowski, Patryk Czech – Rafał Olsiewicz, Jacek Hodujko, Daniel Dziejma (k), Zbigniew Dziejma (Maciej Polak), Robert Krysztopik (Maciej Półkośnik) – Bartłomiej Sadowski

fot. Izbiszcze


Lambada Choroszcz – Orły Kulesze Kościelne 0-3 (0-1)

Skład: Marcin Samojłowicz – Mateusz Kamieński (’65 Tomasz Grynasz), Mateusz Roszkowski, Piotr Zagórski (’80 Karol Kopiczko), Jakub Siemieniuk – Sławomir Wasiluk, Rafał Lenczewski (k), Cezary Półkośnik, Jacek Swarko (’75 Wojciech Popławski) – Dawid Kłosek, Adrian Domaradzki (’65 Krystian Chudziński)

 

fot. Tomasz Grynasz