Święto Choroszczańskich Seniorów

Około stu uroczyście ubranych i uśmiechniętych osób, smaczne przekąski na stołach, gustowna muzyka w tle, dzieci przedstawiające taniec nowoczesny oraz spektakl „Czerwony Kapturek” – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na Srebrnych Mieszkańców Gminy Choroszcz podczas obchodów Dnia Seniora 23 października br.

Remiza OSP w Choroszczy tego dnia mieniła się kolorami nie tylko jesieni, ale także od kolorowych strojów przybyłych gości: Szanownych Państwa Seniorów z Koła Emerytów, Inwalidów i Rencistów nr 15 w Choroszczy z Panią Prezes Ireną Sakowicz na czele, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, które, pod opieką Pań Nauczycielek – z głównodowodzącą: p. Agnieszką Tołoczko w prezencie obdarowały Seniorów nowoczesnym tańcem w wykonaniu grupy chłopców, przedstawieniem „Czerwony Kapturek”, a także kolorowymi jesiennymi liśćmi, na których dzieci umieściły powinszowania przygotowane specjalnie z okazji Święta Seniora. Choroszczańscy seniorzy, w podziękowaniu, nagrodzili uczniów gromkimi oklaskami oraz słodkościami.

Zaproszenie na uroczystość przyjął również Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który choroszczańskich Srebrnych Mieszkańców obdarował ręcznie wykonaną kroniką. Wręczając oryginalny i jedyny w swoim rodzaju prezent, włodarz Gminy Choroszcz życzył, by Kronika „stała się pięknym świadectwem realizacji marzeń, skarbnicą najlepszych wspomnień i bogatych doświadczeń”. Życzył, by księga dokumentowała aktywną działalność choroszczańskich Seniorów, była rezerwuarem, w którym zapiszą to wszystko, co ich otacza i jednoczy; „niech będzie Lustrem, które odzwierciedli radość życia i zrealizowane przez Was dokonania” – kontynuował Burmistrz Wardziński. Na koniec dodał: „Pragnę także, abyście Państwo zawsze pamiętali, że późna dojrzałość, bogata w doświadczenia młodości, jest nam wszystkim bardzo potrzebna”.

Tego dnia zacny jubileusz 80. urodzin obchodził także jeden z członków Koła – p. Józef Molski, który z kolei z rąk włodarza gminy Choroszcz otrzymał pamiątkowy grawerton.

Piękny dzień – Święto Seniora w Choroszczy niejednokrotnie rozbrzmiewało donośnym „Sto lat!” i gromkim śmiechem zadowolonych uczestników spotkania.