400 zawodników judo na Politechnice Białostockiej – tylko w ten weekend

Leszek Piekarski to prekursor podlaskiego judo. W roku 1960 założył pierwszą w regionie sekcję judo (w klubie Jagiellonia Białystok). Jego wychowankiem jest m.in. srebrny medalista olimpijski z 1972 r. Antoni Zajkowski, a także obecny  Prorektor ds. Nauki PB prof. Andrzej Sikorski – mówi dr Piotr Klimowicz, szef Klubu Judo PB.

Turniej judo jest upamiętnieniem trenera Piekarskiego. Już po raz siódmy judocy Politechniki Białostockiej zapraszają adeptów tej sztuki walki na maty Akademickiego Centrum Sportu naszej Uczelni. Przez dwa dni – 15 i 16 października – rywalizować ze sobą będzie ponad 400 zawodników i zawodniczek. Do udziału w Turnieju zgłosili się judocy z różnych klubów Polski, a także z zagranicy: Białorusi, Rosji i Łotwy.

Zmagania sportowców będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godz. 11:00. Oficjalne otwarcie Turnieju zaplanowano na 15 października na godz. 13:00.

Organizatorami VII Turnieju Judo im. Leszka Piekarskiego są: Klub Judo Politechniki Białostockiej, Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej i Politechnika Białostocka.

Zapraszamy!

DS/PB