Bohaterowie sprzed stu lat…

W piątek 10 listopada 2017 w wigilię Narodowego Święta Niepodległości odbyło się uroczyste pożegnanie wystawy poświęconej osobom zaangażowanym w walkę w czasie I wojny światowej i latach 1919-1921 o niepodległość Polski i  włączenie do niej Choroszczy wraz z okolicami.

Zebranych przyjaciół kultury, członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy powitał Przemysław Waczyński, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy. Następnie Wojciech Cymbalisty, prezes Fundacji Pole Kultury, przedstawił realizację programu badawczego „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy”, którego efektem była wystawa planszowa i okolicznościowe wydawnictwo. Z kolei Józef Waczyński, prezes zarządu Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy scharakteryzował udział Stowarzyszenia w obchodach 100. rocznicy utworzenia Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej.

Dwugodzinne spotkanie było okazją do podsumowania trzydniowych Jubileuszowych obchodów POW i merytorycznej dyskusji nad zamierzeniami Towarzystwa w 2018 roku.

Józef Waczyński/TPCh

fot. Szymon Paczyński/TPCh