Tydzień Bibliotek za nami

Tydzień Bibliotek odbywał się w dniach 8-15 maja. Jest to ogólnopolska akcja, która opiera się na idei promowania czytelnictwa. Jej celem jest również podkreślanie roli bibliotek w rozwoju i edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, a także  zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbyła się pod hasłem: „#biblioteka”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy jak co roku, uczestniczyła w tej akcji. Tydzień Bibliotek rozpoczął się wizytą przedszkolaków grupy „Tygryski” z Przedszkola Samorządowego z Choroszczy. Dzieci wykonały swoje pierwsze książeczki, miały okazję wczuć się w role autora i ilustratora książki, dowiedziały się również jakie książeczki znajdują się w Bibliotece oraz jak zostać czytelnikiem.

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się także zajęcia, poranki i malowanki z książką, spotkanie Klasyka smyka, na którym można było stworzyć kolorowy alfabet, na podstawie wierszy Juliana Tuwima oraz poeksperymentować z technikami plastycznymi. Również w Filii Bibliotecznej w Klepaczach odbyły się zajęcia dla najmłodszych dzieci pt. „Przygody Fenka z Biblioteką”.