Zaproszenie na wydarzenia weekendowe

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się na terenie naszego miasta w najbliższy weekend.

W sobotę 22 sierpnia o godz. 11.00 w ramach akcji „Lato z Teatrem” w auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbędzie się spektakl pt. „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. Podczas spektaklu Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy – legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Na zakończenie lekcji na uczniów czeka nietypowe zadanie domowe. Bilety w cenie jedynych 5 zł na spektakl są jeszcze do nabycia w przedsprzedaży i bezpośrednio przed samym spektaklem.

Natomiast w niedzielę 23 sierpnia w godz. 11.00 – 14.00 w stajni przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy (ul. Pałacowa 2) odbędzie się kolejny piknik rodzinny z cyklu „Dawne Gry i Zabawy Towarzyskie”. Podczas pikniku można będzie zagrać m.in. w krokieta, wolanta, postrzelać z łuku lub pobawić się w Ślepą Babkę. Każdemu piknikowi będzie towarzyszyć dodatkowa atrakcja: tworzenie portretów techniką konturową (shilouette), wykonywanie latawców, salonowy savoir vivre itp. wstęp na piknik jest bezpłatny. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania pikniku w przypadku złych warunków atmosferycznych.

ciuciubabka

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

red