Owocowy sukces w Choroszczy

Ogromnym i naprawdę niespodziewanym sukcesem okazała się ostatnia akcja Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy, który we współpracy z Agencją Rynku Rolnego, oferował mieszkańcom gminy Choroszcz darmowe jabłka.

Dostawa 10 ton jabłek – odmian: Eliza, Champion i Jonagold przyjechała do Choroszczy wczesnym rankiem 16 marca. Sadownik z Kaliny k. Warki zdecydował się przywieźć towar na Podlasie, z powodu nałożonego na Polskę embarga przez Rosję na export owoców do tego kraju. I choć akcja przekazywania owoców miała trwać do 15.00, jabłka rozeszły się wśród mieszkańców gminy jak świeże bułeczki – już ok. 12.00 całość towaru została rozdzielona pomiędzy ludzi. Owocowym dobrem zostało obdarowanych w sumie aż 417 rodzin, a każda z nich mogła otrzymać średnio ok. 20 kg, czyli skrzynkę jabłek.

Organizatorzy nie spodziewali się takiego sukcesu akcji, ale cieszą się, że przed świętami mogli w ten sposób wspomóc mieszkańców gminy Choroszcz. Jest szansa, że darmowe owoce i warzywa znów zawitają do Choroszczy. Jednak o tym będziemy informować bliżej spodziewanego terminu dostawy.