Kultura

Światowy Dzień Książki w M-GCKiS

W piątek 22 kwietnia w przeddzień Światowego Dnia Książki uroczystości z tej okazji odbyły się w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy i Książnicy Podlaskiej – Biblioteki Powiatu Białostockiego do Centrum przybył Michał Zawadka, autor wielu książek dla dzieci. Uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy chętnie uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem i zadawały wiele pytań.

Bezpośrednio po spotkaniu autorskim nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu interdyscyplinarnego „Lubię czytać!”. Przez miesiąc do Centrum napływały z całej gminy prace plastyczne lub fotograficzne o tematyce czytelniczej opatrzone tekstami uzasadniającymi wybór lektur.

Spośród ponad dwudziestu prac jury nagrodziło:

– wśród dorosłych –  Monikę Pawłowską,

– wśród uczniów gimnazjów – Emila Łostowska,

– wśród uczniów szkół podstawowych w kategorii prac plastyczno-literackich:

I Mateusz Sidorowicz

I Amelia Kalinko

II Zosia KAlinko

III Aniela Popko

– wyróżnienia:

Monika Korpacz

Dorota Łukaszewicz

Zuzanna Bajer

– wśród uczniów szkół podstawowych w kategorii prac fotograficzno-literackich:

I Olga Bugajska

II Emilia Kalicka

II Kinga Ramotowska

-wyróżnienia:

Magdalena Wiśniewska

Kamila Popławska

Amelia Szumska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a grono z podium specjalne odznaki czytelnicze z Książnicy Podlaskiej. Po ceremonii wszyscy zgromadzeni udali się do galerii M-GCKiS, gdzie do połowy maja eksponowane są prace nadesłane na konkurs.

Choroszczańskie obchody zakończy w sobotę 23 kwietnia kiermasz wydawnictw M-GCKiS w cenach promocyjnych obniżonych o 30%.

WJC, fot. KG / M-GCKiS