Sport

Narew odpada z Pucharu Polski

Narew Choroszcz zakończyła tegoroczną przygodę z Pucharem Polski przegrywając z IV-ligowym Promieniem Mońki 1-2. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie po wątpliwym rzucie karnym. Była to 25 minuta meczu, ale odpowiedź zawodników Narwi była dosyć szybka. Doskonały rajd lewą stroną boiska przeprowadził Krzysztof Gryg i posłał idealną piłkę po ziemi do Pawła Kieżel, który dostawił tylko nogę i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Promienia. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, a po zmianie stron od 56 minuty Narew musiała grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce, a w konsekwencji czerwonej dla Pawła Sokoła. Minutę po tym wydarzeniu Promień wykorzystał kolejny rzut karny i ponownie objął prowadzenie. Strata zawodnika nie spowodowała większej przewagi drużyny z Moniek. Narew miała okazje do wyrównania ale nie udało się pokonać bramkarza IV-ligowej drużyny.  Stan zawodników się wyrównał w końcówce po czerwonej kartce (także w konsekwencji dwóch żółtych) dla zawodnika Promienia. Łącznie w tym meczu sędzia pokazał aż 10 żółtych i 2 czerwone kartki.

1/16 PPP, środa 13 września:

Narew Choroszcz – Promień Mońki 1-2 (1-1) Bramka: Paweł Kieżel

Skład: M. Daniluk – R. Lenczewski (’46 K. Kamieński), K. Kołodko, M. Gałczyk, Dan. Garbowski – P. Sokół, P. Szumkowski, K. Gryg, D. Mojsak – A. Rećko, P. Kieżel (’75 M. Garkowski)

Udział w rozgrywkach Pucharu Polski Narew już zakończyła, ale sezon podlaskiej A-klasy trwa dalej. Po porażce w pierwszym meczu i dwóch kolejnych wygranych Narew czeka teraz trudna przeprawa w Raczkach, gdzie piłkarze Wiesława Romaniuka zagrają w najbliższą niedzielę. Polonia jest obecnie liderem grupy, a że tylko jedna drużyna uzyska awans do Ligi Okręgowej mecz ten ma niezwykle duży ciężar gatunkowy. Oby z Raczek udało się przywieźć 3 punkty!

4 kolejka, niedziela 17 września:

15:00 Polonia Raczki – Narew Choroszcz

Tabela:

tabela 3 kolejka

Grupy młodzieżowe: Juniorzy/Orliki

Druga porażkę w drugim meczu ponieśli juniorzy Narwi. Tym razem na Stadionie Miejskim w Choroszczy ulegli 0-5 Orłowi Siemiatycze.  Trzeci mecz Narew rozegra w niedzielę 17 września na wyjeździe z ORiR Hajnówka. Tabela dostępna jest tutaj.

Sezon rozpoczęła także najmłodsza grupa czyli orliki. Na turnieju rozgrywanym w Białymstoku Narew rozegrała 3 mecze, w których wygrała z 5-2 z AP Talent II Białystok oraz poniosła dwie porażki z MOSP Białystok (1-3) i MOSP IV Białystok (0-1). Kolejny turniej 24 września. Tabela dostępna jest tutaj.