EdukacjaKultura

„Happy English”: nauka i zabawa

W sobotę 24 lutego 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyły się kolejne zajęcia edukacyjno-językowe „Happy English” dla najmłodszych. Kilkanaścioro dzieci poznawało nazwy warzyw w języku angielskim, ćwiczyło pamięć oraz rozwijało umiejętności manualne.

Jak się okazuje, nauka języka wcale nie musi być nudna. Zwłaszcza, gdy nauce słówek towarzyszy zabawa i bezpośredni kontakt z omawianym tematem. Tym razem dzieci uczyły się nazw warzyw w języku angielskim. Znakomitą pomocą okazał się ogromny kosz, z którego dzieci wyławiały pyszne i kolorowe warzywa. Jak się okazało, z niektórymi z nich najmłodsi zetknęli się po raz pierwszy (np. z awokado).

Były zabawy na spostrzegawczość, poszukiwanie „zaginionych” warzyw oraz dopasowywanie słówek. Jednak najwięcej frajdy sprawiła dzieciom zabawa „Taste and guess!” polegająca na tym, że zasłanialiśmy oczy, próbowaliśmy cząstek warzyw i odgadywaliśmy ich nazwy (oczywiście, po angielsku!), kierując się smakiem, zapachem i dotykiem.

Na koniec dzieci z ochotą zjadły wszystkie warzywa i otrzymały kolorowanki i ćwiczenia, które mają wykonać w domu. Za tydzień kolejne zajęcia. Tym razem będziemy rozmawiać o owocach! Zajęcia „Happy English” odbywają się w soboty w godz. 11.00 – 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy.

IH