Odjazdowy Bibliotekarz po raz drugi

Grupa kilkunastu osób z Choroszczy i okolic wzięła udział w tegorocznej edycji Odjazdowego Bibliotekarza. Tym razem wystartowaliśmy 26 maja (w sobotę), a nasza trasa przebiegała przez Dzikie, Żółtki i Złotorię, gdzie zakończyliśmy rajd.

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Biblioteka w Choroszczy wzięła w niej udział już po raz drugi.

Tegoroczna akcja Odjazdowego Bibliotekarza wpisała się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego też trasa rajdu obejmowała przystanki przy ważnych historycznie punktach w naszej gminie: Po przejechaniu przez wieś Dzikie,  pięknie położonej nad rzeką Supraśl, zatrzymaliśmy się przy  Pomniku upamiętniającym wojnę polsko-bolszewicką w Żółtkach oraz Pomniku z 1920 r. w Złotorii.

W Złotorii, gdzie zakończyliśmy rajd, uhonorowaliśmy pamięć bohaterów walk o niepodległość: ks. Proboszcz z Parafii św. Józefa w Złotorii Bogusław Samsel odmówił krótką modlitwę, harcerze wciągnęli flagę na maszt, a bibliotekarze zapalili znicz pod pomnikiem.

Potem przyszedł czas na relaks i regenerację sił przy ognisku i kiełbaskach. Pogoda oraz humory nam dopisały. Było rewelacyjnie! Za rok spotykamy się znowu, aby jednośladami przemierzać kolejne malownicze trasy gminy Choroszcz.

IH