Miasto i GminaSport

Liga Gminna 2018 zakończona

Rozgrywki Piłkarskiej Ligi Gminnej Sezonu 2018 zostały zakończone. Ostatnie mecze zostały rozegrane w niedzielę 14 października. Przed ich rozpoczęciem znaliśmy już praktycznie cały układ tegorocznej tabeli, ważyła się tylko kwestia miejsca 2 i 3. Ostatecznie podium jest identyczne jak przed rokiem. Mistrzem został LZS Choroszcz, który wyprzedził Izbiszcze (2 miejsce) i Lambadę Choroszcz (3 miejsce). Kolejne miejsca zajęły drużyny: Piorun Pańki (4), Zaczerlany (5), Siekierki/Żółtki/Złotoria (6) i wycofany po dwóch rundach Promil Barszczewo (7).

Po ostatnim meczu na choroszczańskim stadionie doszło do podsumowania rozgrywek z udziałem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego. Pogratulował on najlepszym drużynom i podziękował za walkę pozostałym ekipom biorącym udział w rozgrywkach, zapewniając przy tym dalsze wsparcie rozgrywek i poszczególnych drużyn. Najpierw wyróżniono najlepszych zawodników na swoich pozycjach. Statuetki otrzymali Jakub Roszkowski (Siekierki/Żółtki/Złotoria) – najlepszy bramkarz, Rafał Olsiewicz (Izbiszcze) – najlepszy strzelec, który zdobył 35 bramek) i Bartłomiej Silwonik (Izbiszcze), który uzyskał miano najlepszego obrońcy, a także Marcina Jaromińskiego (LZS) najlepszego zawodnika całego sezonu. Wręczono także statuetkę dla najwszechstronniejszego zawodnika ligi Krzysztofa Gryga z Pioruna, a także wyróżniających się zawodników, którzy byli „za plecami” Marcina Jaromińskiego. Następnie dyplomy odebrały wszystkie drużyny, a medale, puchary i statuetki 3 najlepsze zespoły Ligi Gminnej 2018 czyli: LZS Choroszcz, Izbiszcze i Lambada Choroszcz.

Sezon ligowy się zakończył, ale nie oznacza to końca zmagań „na świeżym powietrzu” gminnych drużyn piłkarskich. Na zakończenie odbędzie się jeszcze standardowo jesienny „Puchar Ligi”. Zapraszamy więc jeszcze w październiku i listopadzie na gminne boiska.