Przedszkolaki z wizytą na poczcie

Dnia 04.11.2019 r. dzieci z grupy „ Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego Im. Jana Pawła II w Choroszczy wybrały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej w Choroszczy. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Bardzo serdecznie przywitały nas Panie, które troskliwie się nami zajęły. Najpierw opowiedziały historię poczty, jak wyglądało to kiedyś , a jak wygląda teraz. Następnie zwiedziliśmy hol poczty, a także stanowiska, przy których obsługuje się klientów.

Pani pokazała nam duży stempel, był to datownik. Wykonaliśmy kilka stempli na kopertach. Następnie przedszkolaki zwiedziły inne pomieszczenia, m.in. sortownie. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty.

Na koniec przedszkolaki otrzymały małe upominki – kolorowanki z logo poczty, za które serdecznie dziękujemy. W zamian za miłe przyjęcie dzieci z grupy„ Pszczółki” podarowały załodze Poczty własnoręcznie wykonaną pocztówkę z podziękowaniami za wizytę w Urzędzie Pocztowym.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem. Pszczółki wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Małgorzata Kumpiak