KulturaMiasto i GminaSportWydarzenia

Cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci zakończony

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zakończyło realizację pełnych atrakcji zajęć letnich!

Pierwsze lipcowe spotkanie dzieci rozpoczęły od kreatywnych warsztatów, z gliną samoutwardzalną i techniką tworzenia obrazów przestrzennych –  string art. Kolejne spotkanie, spacer krajobrazowy po Choroszczy, zaowocowało przeniesieniem zabudowań miasta na makietę – można ją oglądać w galerii M-GCKiS. Zwieńczeniem były warsztaty wokalne i karaoke. Następne zajęcia stanowiły połączenie dwóch bloków tematycznych – warsztatów malarskich, w otoczeniu przyrody między drzewami, stanęły sztalugi, a dzieci mogły zaznajomić się z technikami i narzędziami służącymi do nauki malowania oraz podstaw warsztatu teatralnego wraz z sztuką tworzenia ilustracji do teatrzyku kamishiba, który to, na co dzień, w swojej pracy animacyjnej, wykorzystuje Biblioteka Publiczna w Choroszczy. Dzieci miały też okazję, pod okiem profesjonalnych instruktorów popróbować zatańczyć w stylu tańca nowoczesnego, poznać ruchy i wczuć się w rytm tańca towarzyskiego, udoskonalić znajomość języka angielskiego poprzez zabawę, zmierzyć swoje siły w szachach oraz zrelaksować się przy filmie animowanym na dużym ekranie.

Sierpień wystartował wycieczką do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka w Kurowie, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacji przyrodniczej w terenie – „Poznaję przyrodę wszystkimi zmysłami”, zakończonym ogniskiem nad samą Narwią. Kolejny wyjazd ruszył na Wieżę do Kruszewa. Tam, młodzi rozsmakowali się w historii wsi i okolic, poobserwowały faunę i florę z punktu widokowego na samym szczycie wieży, mieli możliwość posłuchania poezji dla dzieci, tworząc ilustracje do usłyszanych wierszy. Spotkanie ukoronowane zostało wspólnym ogniskiem.

Warsztatem wieńczącym cykl wakacyjnych spotkań były warsztaty florystyczne i aktywności sportowe na terenie świetlicy w Zaczerlanach. Dzieci ochoczo ruszyły ku pobliskiej łące, drobiazgowo zbierając naturalne materiały potrzebne do stworzenia obrazów oraz rzeźb przestrzennych.

Rywalizacje i konkursy  sportowe oraz ścianka wspinaczkowa, wraz z grillem na świeżym powietrzu, dostarczyły atrakcji na resztę dnia.

Wakacyjny cykl zajęć cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zebrał mnóstwo pochwał dla zespołu M-GCKiS. Realizacja zajęć odbyła się dzięki wsparciu Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego i Urzędu Miejskiego w Choroszczy, Sołtys Zaczerlan Pani Róży Urban, radnego Jacka Dąbrowskiego wraz z podopiecznymi Stowarzyszenia My dla Innych, naszej wolontariuszce Martynie Popko oraz praktykantkom Emilii Odyniec i Elizie Lipińskiej.

Serdecznie dziękujemy!!