Kultura

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” na scenie M-GCKiS

W niedzielne popołudnie – punktualnie o godzinie 15:00 – na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wszyscy mali i duzi miłośnicy kultury mogli obejrzeć spektakl „Królewna Śnieżka” w wykonaniu Teatru Rodziców działającego przy Przedszkolu Niepublicznym nr 6 im. bł. Bolesławy Lament w Białymstoku. W ramach projektu „Kulturą po Podlasiu”, współfinansowanego przez Województwo Podlaskie, dzieci i całe rodziny z województwa podlaskiego – w różnych zakątkach naszego województwa – mają możliwość obejrzenia baśniowego spektaklu o Królewnie Śnieżce .

Po powitaniu przez księdza Andrzeja Szczepańczyka z choroszczańskiej parafii, wśród baśniowej scenerii pojawiła się macocha Śnieżki, która jak mówi znana wszystkim baśń o Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach chciała zgładzić Śnieżkę za jej nieskazitelną urodę. Dalsza akcja baśni przedstawiona na scenie auli M-GCKiS przebiegała zgodnie z oryginałem baśni jaką jest „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Widzowie mogli na niej zobaczyć zarówno myśliwego, zwierzęta leśne, krasnoludków i wybawcę Śnieżki – Księcia. Zakończenie tego spektaklu oczywiście było szczęśliwe i przyniosło wesoły i taneczny finał.

Przed nami jeszcze jedno wydarzenie w ramach projektu oraz współpracy z Fundacją W Dobrym Tonie – już 15 października o godz. 19:15, również na naszej auli, odbędzie się pokaz filmowy, na którym wyświetlony zostanie film „Debiut”. Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie 15zł, są do nabycia w biurze Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz w Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Tekst : Paulina Krysiewicz

Foto : M-GCKiS