V Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kruszewie

13 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej  w Kruszewie już po raz piąty odbył się  Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Tykocina,  Złotorii,  Choroszczy i Kruszewa. Tradycyjnie patronat nad Konkursem objął Burmistrz Choroszczy, który zasponsorował nagrody i upominki uczestnikom.

W jury zasiadali: ks. Wojciech Trzaska-prowadzący scholę „Winnica”, przyjaciel szkoły; Pan Karol Konrad Masztalerz- organista w parafii katedralnej, opiekun scholi „Boże echo”, autor tekstów wielu piosenek religijnych; Pani Dorota Pękacka- organistka w parafii Konowały; Pani Alina Trypuz- przewodnicząca Zespołu ludowego „Narwianki.”

W radosny, kolędowy klimat wprowadziła zgromadzonych na sali, wystrojona w stroje ludowe klasa I ze Szkoły w Kruszewie, która wykonała pastorałkę „Jam jest Dudka”.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas 0 i I-III. Podczas przerwy uczestnicy, opiekunowie  i zaproszeni  goście pokrzepili siły pysznym ciastem przygotowanym przez rodziców naszej Szkoły.

Następnie odbyły się przesłuchania uczniów z klas IV-VI.

Komisja nagrodziła następujące osoby:

W kategorii klas „0”

·         I miejsce – Filip Dziejma (SP Kruszewo)

·         Wyróżnienie – Wiktoria Klim (SP Kruszewo)

W kategorii klas I-III

·         I miejsce – Kamila Jabłońska (SP Tykocin)

·         II miejsce – Melania Helena Postlep (ZS w Choroszczy)

·         III miejsce – Weronika Kociakowska (SP Kruszewo)

·         Wyróżnienia: Martyna Nowicka (SP Złotoria), Joanna Gogol (ZS w Choroszczy)

        Rozalia Gaweł (ZS w Choroszczy), Weronika Radłowska (SP Kruszewo)

        Kamil Dębowski (ZS w Choroszczy)

 W kategorii klas IV-VI

·         I miejsce – Emilia Kalicka (SP Złotoria)

·         II miejsce – Justyna Cieśluk (SP Kruszewo)

·         III miejsce – Aniela Popko (ZS w Choroszczy)

·         Wyróżnienie: Augustyn Horodeński (ZS w Choroszczy)

W tym roku po raz pierwszy została przyznana Nagroda Publiczności. Wszyscy zgromadzeni na sali głosowali na swego faworyta. Najwięcej głosów, (bo aż 32) zdobyła Justyna Cieśluk, z klasy V ze szkoły w Kruszewie. Dziewczynka śpiewała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Cieszymy się, że nasz konkurs cieszy się tak wielką popularnością wśród społeczności szkolnych naszej gminy i nie tylko. Kiedy śpiewamy kolędy to wychwalamy wielką miłość Boga do człowieka, rozgłaszamy Jego wielkie cuda, dzielimy się radością, uśmiechamy się do siebie i  tworzymy wspólnotę. Podtrzymujemy również piękną tradycję śpiewania kolęd i pastorałek .

Serdeczne podziękowania składamy osobom, dzięki którym nasz konkurs może się odbywać.

Przede wszystkim  Panu Burmistrzowi Robertowi Wardzińskiemu, nauczycielom, opiekunom i rodzicom, którzy przygotowują uczniów do konkursu, naszej Pani Dyrektor – Elżbiecie Marek, która ufundowała nagrodę publiczności;  rodzicom naszej szkoły – za pyszne ciasta i wszystkim, którzy pomagali w przygotowywaniu tej uroczystości.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!

Katarzyna Cieśluk