Kolorowa Wielkanoc – wyniki konkursu

We wtorek 22 marca w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla najmłodszych „Kolorowa Wielkanoc”. Był to konkurs ogłoszony przez Bibliotekę Publiczną w Choroszczy na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną – pisankę, kartkę lub stroik. W konkursie wzięło udział 84 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki i klasy I-III szkoły podstawowej. Prace zostały złożone z Przedszkola z Choroszczy, Barszczewa, Kruszewa i Łysek oraz ze Szkół Podstawowych z Choroszczy, Kruszewa, Rogowa.
Po przywitaniu gości wystąpiły dzieci z przedszkola z wierszykami i piosenkami, które przygotowały Panie Dorota Sawicka i Małgorzata Hubbell, którym za pomoc serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie Jury ogłosiło wyniki konkursu „Kolorowa Wielkanoc” oraz zostały rozdane nagrody. Jury w składzie: Krystyna Kosior – kustosz Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Małgorzata Świszcz- bibliotekarz z FB w Barszczewie oraz Elżbieta Wróblewska- kierownik biblioteki dokonało oceny:
Osoby nagrodzone w konkursie:
Kat. Przedszkolaki:
I miejsce- Aleks Grzybko (Choroszcz)
II Miejsce – Julia Korpacz (Kruszewo)
III – Miejsce – Oliwka Bartnikiewicz (Łyski)
Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Kraśnicka, Kornelia Ordziejewska, Jurek Siemieniuk, Kornelia Kraśnicka, Sabina Bereziecka, Ksawery Wasilewski.

Kat. I-III klasy Szkoła Podstawowa:
I miejsce – Mateusz Sidorowicz, SP w Choroszczy
II miejsce – Julia Grzybko, SP w Choroszczy
III miejsce – Kamila Kraśnicka, SP w Choroszczy
Wyróżnienia otrzymali: Dawid Dziejma, Damian Szymborski, Weronika Snarska.

Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy nagrodzonym w konkursie oraz dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału.

Kierownik Biblioteki
Elżbieta Wróblewska