EdukacjaKulturaMiasto i Gmina

Przedszkolaki w Bibliotece

24 lutego Choroszczańskie przedszkolaki odwiedziły nasza Bibliotekę. Grupa Tygrysków pod opieką Pani Małgorzaty Hubbell oraz grupa Biedronek pod opieką Pani Moniki Laskowskiej wzięły udział w warsztatach literacko – plastycznych. Przedszkolaki wysłuchały czytanych przez prowadzące  wierszy po czym przystąpiły do tworzenia masek tygrysów- bohaterów jednego z czytanych wierszy, autorstwa  Joanny Papuzińskiej.

Prezentowane  i omawiane  wiersze znajdują się w wydanej przez  Instytut Książki  książeczce: „Pierwsze czytanki dla…” w  ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka, Wielki człowiek”.  Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania  bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie i zostanie zapisane do naszej biblioteki , otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start oraz Kartę Małego Czytelnika/czki . Za każdą wizytę w naszej  bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik/czka otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Po zakończonych warsztatach przedszkolaki zwiedziły wystawę  akwareli autorstwa  choroszczanina Albina Waczyńskiego, w galerii M-GCKiS.

Mamy nadzieję, że warsztaty zachęciły dzieci do odwiedzin w Bibliotece i korzystania z jej zasobów.

Tekst: OszG
Fot: PK