Sport

LZS Choroszcz zdobywa Puchar Ligi

W niedzielę 22 listopada na boisku w Pańkach został rozegrany finał Pucharu Ligi. Była to 14 edycja tych rozgrywek – w tym roku w finale spotkały się dwie drużyny z Choroszczy: LZS i Lambada. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Lambady wychodząc na prowadzenie w 13 minucie – jednak LZS przed zmianą stron odpowiedział dwoma bramkami (19 i 43 min) i prowadził na półmetku. W drugiej połowie LZS podwyższył prowadzenie na 4-1 po dwóch golach (67 i 80 min)  ze stałych fragmentów gry – z rzutów rożnych. Lambada w ostatniej minucie spotkanie zmniejszyła rozmiary porażki i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4-2 na korzyść LZS’u Choroszcz.

Po zakończeniu meczu przedstawiciel Izbiszcz (zwycięzcy sprzed roku) przekazał przechodnie trofeum i doszło do wręczenie medali dla obu drużyn. Dokonali tego sędziowie prowadzący finał: Andrzej Wanicki i Leszek Palkowski. Zawodnicy Lambady otrzymali srebrne medale i pamiątkową statuetkę, a tryumfatorzy złote medale i przechodni puchar. Najlepszym zawodnikiem meczu finałowego został Paweł Surynowicz – zawodnik LZS’u. Dla drużyny Jacka Dąbrowskiego było to czwarte zwycięstwo w tych rozgrywkach – LZS dogonił więc pod tym względem drużynę Izbiszcz. Był to ostatni mecz w tegorocznych rozgrywkach gminnych LZS-ów, a kolejne zmagania na świeżym powietrzu i dużych boiskach na wiosnę.

Finał Pucharu Ligi (niedziela, 22 listopada)

LZS Choroszcz – Lambada Choroszcz 4-2  (2-1)