Sport

Narew wygrywa z Pasją, a w czwartek w Choroszczy ostatni mecz sezonu!

W końcu Narew Choroszcz zwyciężyła w meczu wyjazdowym. W rozegranym w minioną niedzielę meczu 12 kolejki A-klasy Narew pokonała Pasję Kleosin 3-2, chociaż do przerwy to gospodarze prowadzili 2-0. Najpierw kontaktową bramkę 54 minucie zdobył Damian Garbowski, do remisu doprowadził w 86 minucie Karol Kamieński, a decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Mariusz Gałczyk. Zwycięstwo oznacza, że do ostatniej kolejki Narew będzie miała szansę na awans na 1 miejsce dające awans do Ligi Okręgowej. Aby tak się stało punkty w dwóch ostatnich meczach zgubić musi liderująca Polonia Raczki, a Narew w meczu ostatniej kolejki wygra walkowerem mecz z BKS Jagiellonią Białystok, więc ostatnim meczem zawodników Wiesława Romianiuka w tym sezonie będzie pojedynek z 5 w tabeli Orłem Tykocin – spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 24 maja o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Choroszczy.

12 kolejka: Pasja Kleosin – Narew Choroszcz 2-3 (2-0) Bramki: Damian Garbowski, Karol Kamieński, Mariusz Gałczyk

Skład: A. Lenczewski – P. Wróblewski (’90 M. Daniluk), M. Gałczyk, K. Gryg, K. Kołodko – Dan. Garbowski (’75 J. Garbowski), K. Kamieński, D. Mojsak, Ł. Andzielewicz – P. Kieżel (’46 Dam. Garbowski), D. Szczęsny (’80 A. Zadykowicz)

Tabela:

12 kolejka serie a

13 kolejka: Narew Choroszcz – Orzeł Tykocin /czwartek, 24 maja, godz. 19:00 – Stadion Miejski w Choroszczy/
14 kolejka: Narew Choroszcz – BKS Jagiellonia Białystok 3-0 w.o.

Juniorzy młodsi/orliki:

Seniorzy kończą sezon w czwartek, a juniorzy młodsi już go zakończyli. W swoim ostatnim meczu sezonu zremisowali bezbramkowo na wyjeździe ze Spartą Szepietowo.

W poprzednią sobotę turniej na Stadionie Miejskim w Choroszczy rozgrywały najmłodsze w klubie „orliki”. I to był najbardziej udany spośród wszystkich turniejów rozegranych w tegorocznej rundzie wiosennej. Orliki prowadzone przez trenera Grzegorza Pieczywka wygrali 3 mecze i 2 przegrali co dało ostatecznie drugie miejsce w tym turnieju. W najbliższy weekend, w sobotę orliki zagrają w turnieju, który będzie rozgrywany na boisku przy ul. Broniewskiego w Białymstoku – początek o godz. 8:00.