W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego

W niedzielę 26 maja zostaną przeprowadzone Wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00-21.00. Poniżej przedstawiamy komunikat Państwowej Komisji Wyborczej na temat poprawności głosowania, a także listę lokali wyborczych w Gminie Choroszcz, gdzie można głosować oraz listę kandydatów na których będziemy oddawać swoje głosy.


Jak głosować?


Poniżej spot PKW odnośnie techniki głosowania w nadchodzących wyborach:



Gdzie głosować?



Kandydaci


Swój głos będzie można oddać na jednego spośród 60 kandydatów znajdujących się na sześciu listach wyborczych. Przeglądając poniższe listy po raz pierwszy w historii mamy kandydata do Parlamenty Europejskiego z Choroszczy – jest nią Wanda Jankowska. Poniżej wszystkie osoby, na które można oddać swój głos:


Nr listy 1 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1 WINNICKI Robert Artur publicysta członek partii politycznej: Ruch Narodowy Zgorzelec  
2 LISIECKI Piotr Cezary przedsiębiorca członek partii politycznej: Ruch Narodowy Naglady  
3 MICHALEWICZ Joanna inspektor BHP nie należy do partii politycznej Giżycko  
4 STYPKA Maciej przedstawiciel handlowy nie należy do partii politycznej Białystok  
5 MOSHECHKOVA Lilija prawnik nie należy do partii politycznej Warszawa  
6 GOŁĘBIEWSKA Paulina ekonomista członek partii politycznej: Ruch Narodowy Olsztynek  
7 GONTARSKA Marzanna kosmetyczka nie należy do partii politycznej Grajewo  
8 WYRĘBEK Andrzej Piotr lekarz nie należy do partii politycznej Dobre Miasto  
9 KIEŁCZEWSKI Adam inżynier mechaniki nie należy do partii politycznej Grajewo  
10 SAWICKI Marcin przedsiębiorca nie należy do partii politycznej Białystok  

Nr listy 2 – KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1 FALEJ Monika Walentyna prawniczka członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia Olsztyn  
2 GROMADZKI Sławomir rolnik przedsiębiorca nie należy do partii politycznej Stare Rakowo  
3 DZIK Katarzyna Helena przedsiębiorczyni członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia Iława  
4 KRUTUL Paweł przedsiębiorca nie należy do partii politycznej Białystok  
5 OLKOWSKA Małgorzata menadżerka nie należy do partii politycznej Olsztyn  
6 AMBROZIAK Piotr Robert urzędnik samorządowy nie należy do partii politycznej Olsztyn  
7 FALKOWSKA Agnieszka finansistka nie należy do partii politycznej Dobre Miasto  
8 LEWCZUK Tomasz lekarz nie należy do partii politycznej Bielsk Podlaski  
9 MURAWKO Elżbieta rencistka nie należy do partii politycznej Suwałki  
10 TARASIEWICZ Sława Iwona pedagog nie należy do partii politycznej Galwiecie  

Nr listy 3 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1 FRANKOWSKI Tomasz przedsiębiorca członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Grabówka  
2 PASŁAWSKA Urszula Stefania prawnik członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe Biskupiec  
3 MAŃKUT Władysław ekonomista członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej Elbląg  
4 WOJCIECHOWSKA Anna urzędnik nie należy do partii politycznej Ełk  
5 KAMIŃSKA Bożena ekonomista członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Suwałki  
6 MICHALSKA Joanna Klaudia socjolog członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Różnowo  
7 NOWAK Tadeusz Zenon nauczyciel akademicki członek partii politycznej: Partia Zieloni Łomża  
8 DEN Jolanta mgr inż. leśnictwa członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Czarna Białostocka  
9 BOŁTRYK Marcin teolog członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Hajnówka  
10 PROTAS Jacek polityk członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP Lidzbark Warmiński  

Nr listy 4 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1 KARSKI Karol Adam prawnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Białystok  
2 JURGIEL Krzysztof geodeta członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Białystok  
3 ARENT Iwona Ewa politolog członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Olsztyn  
4 KIEROZALSKI Grzegorz urzędnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Ostróda  
5 KARPOWICZ Joanna ekonomista nie należy do partii politycznej Karakule  
6 ŻALEK Justyna Emilia kulturoznawca nie należy do partii politycznej Białystok  
7 KOSSAKOWSKI Wojciech prawnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Ełk  
8 CYMAŃSKI Tadeusz ekonomista członek partii politycznej: Solidarna Polska Malbork  
9 ANDRUSZKIEWICZ Jolanta Wiesława ekonomista członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Bartoszyce  
10 ŁANCZKOWSKI Romuald urzędnik członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość Suwałki  

Nr listy 5 – KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1 GRUCELA Bartosz specjalista do spraw stosunków międzynarodowych członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
2 ROSIŃSKA Katarzyna Ewa pozostali pracownicy obsługi biurowej członek partii politycznej: Partia Razem Białystok  
3 PROKOPIUK Seweryn socjolog członek partii politycznej: Partia Razem Widowo  
4 MATUSZEWSKA-BORUC Małgorzata Emilia wychowawca w placówkach oświatowych członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
5 BIRGIEL Marcin administrator systemów komputerowych członek partii politycznej: Partia Razem Suwałki  
6 BARTKOWSKA Emilia animator kultury członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
7 GULCZYŃSKI Marcin analityk baz danych członek partii politycznej: Partia Razem Olsztyn  
8 WYSOCKA Kamila Maria pozostali pracownicy obsługi biurowej członek partii politycznej: Partia Razem Białystok  
9 ARTYSIEWICZ Michalina Daria student członek partii politycznej: Partia Razem Zaścianki  
10 KOLIŃSKI Robert technik hotelarstwa członek partii politycznej: Partia Razem Elbląg  

Nr listy 6 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ’15

Numer na liście Nazwisko i imiona Zawód Przynależność do partii politycznej lub poparcie Miejscowość zamieszkania  
1 MACIEJEWSKI Andrzej politolog nie należy do partii politycznej Giedajty  
2 JANKOWSKA Wanda nauczyciel nie należy do partii politycznej Choroszcz  
3 REMBELSKI Stefan Bolesław inżynier mechanik nie należy do partii politycznej Elbląg  
4 DYMKO Łukasz prawnik nie należy do partii politycznej Białystok  
5 ROSZIG Agnieszka główny księgowy nie należy do partii politycznej Koczarki  
6 PŁOŃSKA Wiesława Bożenna technik budowlany nie należy do partii politycznej Białystok  
7 DĄBROWSKA Ewa Alicja emeryt nie należy do partii politycznej Elbląg  
8 OJDANA Alina ekonomista nie należy do partii politycznej Nowoberezowo  
9 JASKÓŁOWSKI Paweł historyk nie należy do partii politycznej Miłomłyn  
10 KOPKO Janusz technik mechanik nie należy do partii politycznej Piecki