KulturaWydarzenia

Opera Przedmieścia – już 3 czerwca!

Serdecznie zapraszamy na spektakl Studenckiego Koła Teatralnego pt. „OPERA PRZEDMIEŚCIA. Piosenki Bertolta Brechta i Kurta Weilla” w reżyserii Marioli Wojtkiewicz 3 czerwca (piątek) o 19:00 w auli M-GCKiS w Choroszczy.

W  zeszłym roku gościliśmy grupę StuKot ze spektaklem „Mury zamiast mostów”.

(krótka relacja: http://kultura.choroszcz.pl/?p=10548)

Tym razem będzie muzycznie!

Spektakl Opowiada za pomocą piosenek Bertolta Brechta i Kurta Weilla o problemach związanych z miłością, zdradą, pieniędzmi i nie tylko!

Usłyszymy m.in. piosenki:

„Surabaya Johny”, która opowiada o nieszczęśliwej miłości i naiwności zdradzonej kobiety. Po tych traumatycznych wydarzeniach postanawia zostać prostytutką, aby szukać miłości i pocieszenia.

„Mała piosenka Polly” to wyznanie kobiety, która lekceważyła uczucie jakim jest miłość. Była nieczuła i obojętna na względy adoratorów – wyśmiewając ich udowadniała otoczeniu swoją wyższość, dopóki sama nie zakochała się w mężczyźnie, który „nie prosił jej o nic”.

„Tango marynarzy” to utwór, który jak sama nazwa wskazuje opowiada o życiu ludzi będących w ciągłych nieszczęsnych płynnych drogach. Płynnych – odnoszące się do morza, jak również do upojenia alkoholowego i libacji, które mają miejsce na łajbie. Bohaterowie piosenki zostają zalani (również można to traktować w dwóch sensach) na łodzi. Pierwsze uczucie jakie ich spotyka to strach, drugie to chęć wytrwania.

„Pieśń o nieskończoności wszelkich ludzkich poczynań” to piosenka mówiąca o tym, że każdy człowiek może osiągnąć sukces, musi być tylko bardzo zdeterminowany.

„Mackie Majcher” (majcher – nóż, zwłaszcza duży, używany w bójkach)
Piosenka opowiada o żywej czarnej legendzie miejscowej dzielnicy. Atrybutem zabijaki jest jego nóż, od którego nasz bohater dostał przezwisko. To narzędzie zbrodni w sprytnych rękach Mackiego sieje strach, śmierć i zniszczenie. Legenda o nim i jego ofiarach układa się w słowa piosenki na ustach tych, którzy drżą na sam dźwięk jego imienia. Kto zobaczy błysk noża Mackiego, może być pewien, że to będzie ostatnia rzecz, jaką widział w życiu.

„Alabama Song” utwór wiele razy interpretowany przez słynnych muzyków (The Doors, David Bovie), przez co prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny. Opowiada o szukaniu ucieczki przed trudną rzeczywistością w alkoholu, seksie, pieniądzach.

I wiele innych odsłon piosenek Bertolta Brechta i Kurta Weilla.

Reżyseria: Mariola Wojtkiewicz

Obsada:
Wiktoria Wojtkiewicz
Marta Sadowska
Partyk Hubert Oleksy
Monika Chomko
Paulina Dzitkowska
Jakub Puchalski
Michał Klimiuk
Sylwia Białous
Dominika Modelska
Konrad Karwowski
Klaudia Woźnicka
Kinga Szestowicka
Anna Kuncewicz
Daniel Żak

Oprawa muzyczna:
Tomasz Modelski
Marcin Kotowicz
Damian Kuśmierczak

Emisja głosu:
Irena Szawiel

 

Czas trwania spektaklu: 60 minut
BEZPŁATNE wejściówki do odebrania w M-GCKiS

 

Zapowiedź video:

stukot spektakl