Wizyta ks. abpa Edwarda Ozorowskiego w Choroszczy

Wasza Ekscelencjo, Księże Arcybiskupie! Niech mi będzie wolno powitać Waszą Ekscelencję – tak wyjątkowego Gościa oraz tak zacną i poważaną Postać – na naszej choroskiej ziemi. Jesteśmy radzi, że Ksiądz Arcybiskup odwiedził nas z duszpasterską wizytą. Mam nadzieję, że pobyt Księdza Arcybiskupa w naszych progach będzie udany i owocny – takimi słowami Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, 19 maja przywitał Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Jego Ekscelencja Metropolita Białostocki Apb Edward Ozorowski odwiedził gminę Choroszcz, wizytując choroską Parafię Rzymskokatolicką pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, udzielając tam sakramentu Bierzmowania. Dostojny gość poświęcił też swój czas, by odwiedzić chorych i starszych mieszkańców gminy w ich prywatnych domach, a także pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej i SPP ZOZ im. dra St. Deresza. Jego Ekscelencja, w towarzystwie Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego oraz Proboszcza Parafii ks. Leszka Struka, na zaproszenie Dyrektor Danuty Małyszko, spotkał się także z młodzieżą i pracownikami miejscowego Zespołu Szkół. Gospodarze zaoferowali gościom słodki poczęstunek, a także przedstawili historię i współczesną działalność szkoły. Pod koniec dnia Metropolita Białostocki spotkał się również ze wszystkimi grupami społecznymi działającymi przy parafii.

Wizyta duszpasterska ks. abpa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego w Choroszczy to niecodzienne, wyjątkowe wydarzenie. Potwierdził to w swoich słowach włodarz gminy Choroszcz, Robert Wardziński: (…) wiem, że zapisze się on na kartach historii naszej gminy, i pozostanie w naszych sercach i w pamięci jako niezwykła wizyta. Dziękujemy, Wasza Ekscelencjo za przybycie!”.

UM/foto M. Sokół